Kosmetyczny hit za 3 zł!

Będziesz zachwycona jego niesamowitymi właściwościami!

Kosmetyczny hit za 3 zł! fot. Fotolia
Wiecie o czym mowa? O olejku, który uwielbiały już nasze babcie. Można go kupić w każdej aptece za kilka złotych. Jeśli do tej pory kojarzyłyście go przede wszystkim z właściwościami przeczyszczającymi, czas to zmienić. Olejek rycynowy to również hit w pielęgnacji! Dlaczego?

Olejek rycynowy - właściwości

Olejek rycynowy doskonale wpływa na włosy, rzęsy i brwi. Można go również stosować do oczyszczania twarzy i zmiękczania skóry, nawet tej najbardziej suchej (np. na piętach).

Olejek rycynowy - zastosowanie

Dobrze jest nakładać olejek rycynowy na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki po zużytym tuszu do rzęs. Pamiętajcie jednak, aby nie nakładać go za dużo, ponieważ może się dostać do oczu i spowodować ich łzawienie.

Olejek rycynowy możemy wsmarować w końcówki włosów, które zazwyczaj wymagają większego nawilżenia niż włosy u nasady. Jeśli chcemy nałożyć go na całą długość włosów, najlepiej dodać kilka kropel do odżywki lub maseczki.

Olejek rycynowy - efekty:

Po miesięcznej kuracji olejkiem włosy stają się bardziej lśniące i gęstsze, zamykają się ich łuski i zmniejsza się ilości rozdwojonych końcówek. Co więcej? Olejek sprawia, że włosy szybciej rosną! Efektem kuracji są również ciemniejsze, dłuższe i grubsze włoski brwi i rzęs.

Więcej naszych trików i porad:

Jak malować rzęsy, aby były zniewalające?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
dla mnie do niczego, nic nie zdziałał
/rok temu
Olejek rycynowy nie jest do nawilżania! Jest świetny ale stosuje się go na linię rzęs, bo wówczas stymuluje ich wzrost! nakładany na rzęsy może je wysuszyć. To samo z włosami, najlepiej nakładać go na skalp, wówczas pozwoli zagęścić i wzmocnić czuprynę :)
/rok temu
Właśnie liczyłam, że znajde tu olejek rycynowy :) Według mnie jest fenomenalny!