Jak udekorować choinkę bożonarodzeniową?

Wybierz, ubierz - czyli kilka pomysłów na wystrojenie choinki 2016! Sprawdź, jakie trendy królują w tym roku.

Weronika Kwaśniak / miesiąc temu

Strojenie choinki to jedna z najmłodszych tradycji wigilijnych. Zwyczaj przyszedł do polski z Niemiec na przełomie XVII i XIX wieku. Początkowo drzewka ozdabiano jedynie w Warszawie. Dziś jest to najważniejsza dekoracja świąteczna. Ubierano ją zawsze w Wigilię, wieszając na gałązkach ozdoby z opłatka, orzechy, pierniki, jabłka oraz świeczki. Z czasem pojawiły się na niej własnoręcznie wykonane ozdoby z papieru, słomy, wydmuszek jaj oraz z piór.

Jakie lampki choinkowe kupić?

Jeśli szukasz inspiracji do przyozdobienia swojego drzewka, zajrzyj do naszej galerii! W tym roku zachęcamy zwłaszcza do samodzielnego przygotowania ozdób choinkowych oraz sięgnięcia po ponadczasowe kolory świąt: czerwień, biel, złoto i srebro.

 

Christmas will be here before we know it and we can't wait to put these little guys out! Find them in our latest flyer. #CTSBargainHunters #ATBargainHunters #christmastreeshops

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christmas Tree Shops andThat! (@christmastreeshops)

Ciasteczka na choinkę

Keks świąteczny - Kasia gotuje z Polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
Anna/rok temu
Znalazłam dużo inspiracji. Szczególnie jeśli chodzi o czerwone ozdoby, które na choince dodam do gwiazd betlejemskich. Takich jak tutaj: gwiazda-betlejemska.info/pl/po-prostu-magia Oby mi się tylko udało :D
Gość/3 lata temu
przepiękne choinki. dzięki. już wiem jak udekorowac swoje drzewko w tym roku ;)
Gość/4 lata temu
piękne dekoracje, każda choinka w swoim rodzaju i guście. W zależności co kto preferuje i co mu pasuje do wnętrza. Osobiście wole choinkę kolorową, która kojarzy mi się z dzieciństwem i domem rodzinnym.
POKAŻ KOMENTARZE (11)