Jerzy Owsiak ogłosił wyniki WOŚP 2019 fot. ONS.pl

Wyniki zbiórki WOŚP 2019 - jaką kwotę zebrano? Padł rekord?

Wiadomo już, ile pieniędzy udało się zebrać w czasie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Marta Kosakowska / 08.03.2019 12:52
Jerzy Owsiak ogłosił wyniki WOŚP 2019 fot. ONS.pl

Przyszła pora na podsumowanie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak ogłosił, ile pieniędzy udało się zebrać w czasie tegorocznej zbiórki. Konferencja odbyła się w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności.

WOŚP 2019: rekordowa kwota zbiórki

Kwota zebrana w czasie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy została ogłoszona w piątek (8.03.2019). W czasie konferencji głos zabrali m.in. prezydent-elekt Aleksandra Dulkiewicz, Magdalena Adamowicz, wdowa po Pawle Adamowiczu oraz prezes Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak.

W 2019 roku w czasie 27. finału WOŚP zebrano 175 938 717, 56 zł. Pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

- Suma nieprawdopodobna! Suma, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! (..) To jest coś tak fantastycznego. To jest suma, która nawet w przeliczeniu na dolary, euro robi wrażenie. To są fantastyczne informacje dla nas
- podsumował Jurek Owsiak.

Rok wcześniej, w czasie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano 126 373 804, 34 złotych. Była to rekordowa kwota w stosunku do poprzednich lat.

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbył się 13.01.2019 roku. Tegoroczny finał zbiórki odbywał się w cieniu tragedii. W czasie tradycyjnego Światełka do nieba na scenę w Gdańsku wtargnął mężczyzna, który zaatakował nożem prezydenta miasta, Pawła Adamowicza, który kilkanaście godzin później zmarł w szpitalu.

Po tragicznym wydarzeniu, Jurek Owsiak, zdecydował się ustąpić z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Internauci zwołali akcję #MuremZaOwsiakiem, w którą zaangażowało się wiele osób ze sfery publicznej, gwiazd show-biznesu i innych znanych osobistości. Skłoniło to Jurka Owsiaka do zmiany decyzji.

Przeczytaj:
27. finał WOŚP w cieniu tragedii. Nie żyje prezydent Gdańska
Poruszające przemówienie żony Pawła Adamowicza

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)