Śmierć ukochanej matki, gwałt i nieudane małżeństwa. Życie Madonny nie zawsze przypominało amerykański sen

Królowa popu nie zawsze była na szczycie - tron jednak zdobyła szybko i nie zamierza go oddawać. W jej życiu jednak nie zawsze było kolorowo.
Urszula Wilczkowska / 16.11.2020 10:46

Na przebojach Madonny wychowały się całe pokolenia. Gwiazda szybko zdobyła sławę, lecz nie można powiedzieć, by była to łatwa droga. Od początku przełamywała wiele tabu, za co niektórzy ją kochali, a inni nienawidzili. Epatowała seksualnością i nie wstydziła się tego. Jak zdobyła sławę, o której większość gwiazd może tylko pomarzyć?

Madonna urodziła się 16 sierpnia 1958 roku w Bay City jako trzecie z sześciorga dzieci włoskich imigrantów - Sylvia Anthony'ego Ciccone oraz Madonny Louise Ciccone. Ponieważ nosiła takie samo imię, jak swoja matka, dla rodziny była znana jako mała Nonnie.

Z matką łączyło ją nie tylko imię, a prawdziwie mocna więź. Niestety życie je rozłączyło, gdy mała Nonnie miała zaledwie 5 lat. Gdy jej matka była w ciąży z jej młodszą siostrą, zdiagnozowano u niej raka piersi - nie mogła jednak go leczyć ze względu na możliwość uszkodzenia płodu. Gdy urodziła, okazało się jednak, że zmiany nowotworowe są zbyt duże, by móc je leczyć. Kobieta zmarła w wieku 30 lat, pozostawiając szóstkę dzieci pod opieką ojca. 5-letnia Madonna była zdruzgotana, śmierć matki odcisnęło na niej piętno na całe życie.

Życie w pogardzie, życie w uwielbieniu

Madonna wyznawała w życiu zasadę: skoro nie zaznała w życiu miłości matki, sprawi, że cały świat będzie czuł miłość do niej. Do Nowego Jorku wyjechała pod koniec lat 70. i planowała tam karierę taneczną. Miasto nie przyjęło jej jednak z otwartymi ramionami - w ciągu pierwszego roku padła ofiarą kradzieży, gwałtu oraz włamania. Mimo to jej determinacja, by zrobić karierę, nie osłabła.

W ciągu kilku lat zdążyła wyrobić sobie opinię jako tancerka, jednak życie jako głodująca i licząca każdy grosz artystka taneczna nie było tym, czego Madonna pragnęła. Przełomem w jej karierze był singiel „Everybody” z 1982 roku. Chociaż nie znalazł się on na liście przebojów, został uznany jako muzyka klubowa. Wtedy właśnie narodziła się gwiazda.

Madonna epatowała seksem i seksualnością i chociaż nie każdemu się to podobało, przełamywała dzięki temu kolejne bariery obyczajowe i zaskarbiała sobie uwielbienie setek tysięcy fanów. Śpiewanie o dziewictwie w sukni ślubnej, album pełen nagich zdjęć artystki, całowanie Britney Spears i Christiny Aguilery, mocno eksponujące ciało stroje sprawiły, że nazwanie jej osobowości scenicznej kontrowersyjną jest sporym niedomówieniem.

Piosenkarka miała za sobą kilka nieudanych związków. Jej największą miłością był Sean Penn, z którym pozostawała w związku małżeńskim w latach 1985-1989. Ich związek był bardzo krótki i jeszcze bardziej burzliwy. Kłótnie i awantury, które wzajemnie sobie urządzali zaskarbiły im nawet przydomek - Poison Penns.

Przed kolejnym małżeństwem Madonna spotykała się między innymi z Michaelem Jacksonem, Johnem F. Kennedym Juniorem oraz Tupakiem. Na ślubnym kobiercu stanęła ponownie jednak dopiero w 2000 roku, a jej mężem był angielski reżyser Guy Ritchie. Para była razem do 2008 roku. Ślub był piękny, ale zabrakło w nim jednej, jak się później okazało, bardzo ważnej rzeczy - intercyzy. Rozwód Ritchie'go i Madonny był paskudny. Piosenkarka koniec końców musiała zapłacić reżyserowi 75 milionów dolarów w ramach podziału majątku.

Można pomyśleć, że życie Madonny teraz przypomina bajkę - jednak niestety wcale tak nie jest. Ze względu na swoją sławę piosenkarka nie wie, komu może ufać. Wiele razy w swoim życiu trafiała na osoby, które wykorzystały jej dobroć, szczodrość i chęć pomocy.

To też może cię zainteresować:
Rozbijaczka małżeństw, tajemnicza piękność, niepoprawna romantyczka? Julię Roberts pokochało nie tylko Hollywood
Drogę Johnn'ego Deppa na szczyt oglądał cały świat. Dziś cały świat nazywa go żonobijcą
Był najlepszym Jamesem Bondem, chociaż edukację zakończył w wieku 3 lat. Jak udało mu się dotrzeć na szczyt?

Tagi: Madonna

Redakcja poleca

REKLAMA