Monika Jaruzelska - kim jest? Jakie ma poglądy polityczne?

Córka nieżyjącego generała Wojciecha Jaruzelskiego wkracza do polityki z ramienia SLD. Jaką ma wizję Polski? Zupełnie inną niż wielu może się spodziewać...
Marta Kosakowska / 20.04.2018 11:37

Monika Jaruzelska w marcu 2018 roku zapowiedziała, że "zamierza wkroczyć na drogę polityczną". Od lat kojarzona z lewicą - za sprawą ojca - dziś zaskakuje wypowiedziami. Choć zamierza wystartować w wyborach samorządowych z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to niektórym jej poglądom zdecydowanie bliżej do... Prawa i Sprawiedliwości. Jaruzelska udzieliła kontrowersyjnego wywiadu. Zaskoczeniem nie jest jednak sam fakt podjęcia przez Jaruzelską inicjatywy politycznej - to wielu wróżyło jej od dawna, lecz wizja Polski, która jawi się z jej wypowiedzi.

Oczywiście, że nazwisko mi pomaga w pewnych środowiskach, tak samo jak w innych wzbudza nienawiść. Do tego stopnia, że ludzi w ogóle nie interesują moje poglądy, wystarcza im nazwisko
- powiedziała Monika Jaruzelska w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Okazuje się, że poglądy Moniki Jaruzelskiej wcale nie są takie oczywiste. Niektórzy już upatrują w niej potencjalnej kandydatki nie tylko do samorządu Warszawy, ale wróżą jej świetlaną przyszłość w polityce na szczeblu ogólnopolskim.

Bardzo się cieszę, że Monika Jaruzelska, która przecież nie jest liderem żadnej partii politycznej, od razu na starcie ma większy poziom aprobaty niż szefowie partii politycznej
- skomentował Leszek Miller w Popołudniowej rozmowie RMF FM. 

 

Kim jest Monika Jaruzelska?

Monika Jaruzelska jest córką nieżyjącego generała Wojciecha Jaruzelskiego i jego żony Barbary, która była germanistką. Urodziła się w 1963 roku w Warszawie. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również psychologię.

Jest dziennikarką, pisarką, stylistką i projektantką mody. Współtworzyła miesięcznik "Twój Styl", prowadziła audycję w stacji Chilli Zet, a także założyła "Szkołę stylu". W 2013 roku wydała autobiografię "Towarzyszka panienka", która uzyskała status bestsellera. W kolejnych latach napisała jej kontynuacje "Rodzina" (2014 r.) oraz "Oddech" (2015 r.). Uczy studentów SWPS na kierunkach: dziennikarstwo oraz kulturoznawstwo.

Prywatnie Monika Jaruzelska jest matką 14-letniego syna Gustawa.

Właśnie postanowiła wkroczyć do polityki. Będzie kandydować do sejmiku wojewódzkiego. 

Dowiedz się, dlaczego poglądy Moniki Jaruzelskiej wzbudzają kontrowersje. Zebraliśmy najciekawsze - i nierzadko najbardziej kontrowersyjne - cytaty z wywiadu dla "Gazety Wyborczej", który ukazał się pod tytułem "Monika Jaruzelska idzie po władzę". Przeczytasz je na kolejnych stronach >>.

Przeczytaj:
Takiego wywiadu Małgorzata Rozenek jeszcze nie udzieliła! Szczerze mówi o aborcji, in vitro i 500+
Maja Bohosiewicz była świadkiem bicia dziecka. W ostrych słowach opisała sytuację na Instagramie: "Publiczny lincz"

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA