POLECAMY

To największa wpadka Meghan Markle! Złamała zasadę neutralności politycznej?

Tym razem nie chodziło o wybór garderoby czy zbyt mocny makijaż, Meghan Markle prawdopodobnie złamała protokół w kluczowej sprawie.
Marta Kosakowska / 3 dni temu
To największa wpadka Meghan Markle! Złamała zasadę neutralności politycznej? fot. ONS

W czasie oficjalnej wizyty w Irlandii księżna Sussex prawdopodobnie naruszyła jedną z najważniejszych zasad obowiązujących członków rodziny królewskiej. Meghan Markle w rozmowie z senator Catherine Noone miała przedstawić swoje zdanie na temat wyniku irlandzkiego referendum w sprawie aborcji. W maju tego roku Irlandczycy opowiedzieli się zniesieniem zapisu, który mówi nienarodzone dziecko ma takie samo prawo do życia jak jego matka.

Meghan Markle o wynikach referendum w Irlandii

Senator Catherine Noone opisała sprawę na swoim Twitterze. Według relacji polityk, odbyła ona rozmowę z księżną Sussex na temat rezultatu referendum. Meghan Markle miała powiedzieć, że jest zadowolona z jego wyniku.

Księżna miała zaznaczyć również, że przyglądała się sprawie. Wpis zniknął z profilu irlandzkiej senator krótko po jego publikacji. Został zastąpiony grzecznościowymi podziękowaniami za spotkanie z książęcą parą.

W kolejnych postach senator Noon wskazywała, że księżna faktycznie pytała o wyniki referendum, lecz w żaden sposób ich nie komentowała. Sprawę natychmiast wychwyciły zarówno irlandzkie, jak i brytyjskie media. Sytuację opisały m.in. takie tytuły jak „Irish Times” czy „The Independent”. Wizyta w Irlandii jest pierwszą oficjalną podróżą księżnej Meghan i księcia Harry'ego po majowym ślubie.

Księżna Kate upomina księcia Williama. Jej wzrok mówi wszystko! Filmik podbija sieć

W maju w Irlandii odbyło się referendum, w którym 66,4% głosujących opowiedziało się za uchyleniem konstytucyjnego zapisu o aborcji. Irlandia posiada jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów antyaborcyjne na świecie. Nowe prawo ma zakładać możliwość przerywania ciąży bez ograniczeń do 12. tygodnia. Do 24. tygodnia będzie można to zrobić z powodu zagrożenia życia matki lub wad płodu.

Członkowie brytyjskiej monarchii mają zakaz publicznego wypowiadania się na tematy polityczne. Ich obowiązkiem jest zachowanie neutralności. Meghan Markle, zanim została żoną księcia Harry'ego, deklarowała, że jest feministką. Była zaangażowana w walkę o prawa kobiet.

Przeczytaj:
Na przyjęciu podano tort sprzed 7 lat! Poznaj ciekawostki o chrzcie księcia Louisa
Ach, co to był za ślub! Poznaj historię miłości Dominiki Gwit i jej męża

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)