Pamela Anderson fot. Polska Agencja Prasowa - serwis PAP Life

Kurczak biegnie na pomoc Pameli Anderson

Gierka on-line Super Chick Sisters promuje kampanię organizacji PETA
/ 23.11.2009 15:37
Pamela Anderson fot. Polska Agencja Prasowa - serwis PAP Life
W grze on-line Super Chick Sisters gracz wciela się w "superkurczaka", który biegnie na pomoc Pameli Anderson porwanej przez złego Ronalda McDonalda. To oczywiście parodia sławnej gry Super Mario Bros, a przygotowała ją broniąca praw zwierząt PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt).

Gra jest częścią kampanii organizacji mającej nakłonić koncern McDonald's do stosowania mniej okrutnych metod uboju kurcząt. Pamela Anderson w grze występuje jako księżniczka w niebezpieczeństwie, którą Ronald McDonald porwał po to, by uczynić z niej element jednego ze swoich "unhappy meals".

Gracz porusza się w świecie skonstruowanym na wzór tego z gry Super Mario, choć ze sławną postacią bohaterskiego hydraulika łączy go jedynie...czapka. Sam jest bowiem "superkurczakiem", który po drodze zabija złowrogie, zębate hamburgery. Spotyka też inne kurczaki, które proszą go o pomoc i informują na temat cierpień kurcząt uśmiercanych w niehumanitarny sposób dla restauracji McDonald's.

Kampania PETA rozpoczęła się w 2000 r. Jak podaje organizacja, od tego czasu koncern zmodyfikował metody uboju zwierząt, ale jedynie w stopniu podstawowym, nie wyeliminował natomiast całkowicie cierpienia kurcząt. Czy jednak sympatyczna, utrzymana w żywych, pogodnych kolorach gierka on-line ma szansę coś w tej sprawie zdziałać?

(PAP Life)