Joanna Kulig ma szansę na Oscara! Polka wśród największych gwiazd Hollywood

W Polsce od dawna uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Jej talent właśnie został dostrzeżony za oceanem.
Marta Kosakowska / 4 miesiące temu

Joanna Kulig zauważona w Stanach Zjednoczonych! Zdaniem amerykańskiego magazynu filmowego „The Playlist”, Polka ma szansę na nominację do Oscara. Aktorka została doceniona za rolę w filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”.

Joanna Kulig dostanie Oscara?

Nazwisko Joanny Kulig pojawiło się wśród potencjalnych kandydatek do tegorocznych nominacji obok takich sław jak: Nicole Kidman, Viola Davis czy Amy Adams. Polka jest jedyną nieanglojęzyczną aktorką, która znalazła się wśród typowanych. Do ogłoszenia nominacji do Oscarów zostało pięć miesięcy. Zagraniczne media już spekulują, kto w tym roku dostąpi zaszczytu sięgnięcia po najbardziej prestiżową nagrodę filmową na świecie.

Książę Harry odtrącił dłoń Meghan Markle. Przypadek czy pierwszy kryzys?

Film „Zimna wojna”, w którym Joanna Kulig stworzyła poruszającą postać Zuli, został już dostrzeżony w Cannes. Był jednym z głównych pretendentów do nagrody. Teraz film ma szansę powalczyć o rozgłos również za oceanem. Kim jest Joanna Kulig, która - według zagranicznych dziennikarzy - ma realne szanse na nominację do Oscarów 2019? Przeczytaj na kolejnych stronach.

Przeczytaj:
Odeszła Pierwsza Dama Sportu. Polacy żegnają Irenę Szewińską
Marina Łuczenko urodziła! Znamy płeć i imię dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 miesiące temu
To była odpowiedź dla osoby,, abc,,
/3 miesiące temu
Tomasz Kot nie jest kobietą, więc raczej trudno byłoby go nominować w kategorii,, najlepsza aktorka.... Chyba, że zmieni płeć.
/3 miesiące temu
Tomasz Kot bardziej zasługuje.