Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell odwołali wizytę w Polsce

Alicja Bachleda-Curuś, Colin Farrell fot. ONS
Para nie przyleci na premierę filmu "Ondine" ze względu na Żałobę Narodową ogłoszoną po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Alicja i Colin przesyłają kondolencje rodzinom ofiar.
/ 14.04.2010 11:47
Alicja Bachleda-Curuś, Colin Farrell fot. ONS
Organizatorzy krakowskiego festiwalu OFF Plus Camera poinformowali, że wizyta Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella, która miała być najważniejszym wydarzeniem festiwalu, została odwołana w związku z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010r.

Para miala przylecieć na przedpremierowy pokaz filmu "Ondine". Jednak w zaistniałej sytuacji zrezygnowali. Odwołana została również sama premiera filmu, a termin rozpoczęcia OFF Plus Camera został przesunięty na poniedziałek 19 kwietnia.

Oficjalny komunikat organizatorów festiwalu:

"Odwołana zostaje również premiera filmu "Ondine" planowana na sobotę 17 kwietnia. Decyzja organizatorów festiwalu spotkała się ze zrozumieniem i wyrazami wsparcia ze strony gości specjalnych zaproszonych na krakowską premierę - reżysera Neila Jordana oraz odtwórców głównych ról: Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrela, którzy łączą się w żalu z bliskimi ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem."

Alicja Bachleda-Curuś:
"Całym sercem łączę się w bólu z Rodzinami ofiar. To niewyobrażalna strata dla każdego z nas. Odeszło tylu wyjątkowych Polaków, prawdziwych patriotów. Wysyłam ku nim moje myśli i modlitwy. Wieczne odpoczywanie..."

Neil Jordan, reżyser filmu "Ondine":
Byłem zszokowany i głęboko zasmucony, gdy usłyszałem o sobotniej tragedii. Pragnę złożyć najszczersze kondolencje dla wszystkich w Polsce i zapewnić, że w tych ciężkich chwilach myślami jesteśmy z Wami.

Danica Smith, przedstawicielka Colina Farrella:
"Nasze kondolencje dla Was wszystkich w związku z tym tragicznym wypadkiem."