Związek z jedynakiem - 8 powodów, dla których warto związać się z jedynakiem

Związek z jedynakiem fot. Fotolia
Wydaje ci się, że związek z jedynakiem to koszmar? Przedstawiamy argumenty, które obalają ten mit! Koniecznie przeczytaj!
/ 13.01.2017 13:28
Związek z jedynakiem fot. Fotolia

Jedynacy postrzegani są jako faceci egoistyczni, rozpieszczeni, zarozumiali, leniwi i niezaradni. To oczywiście stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Niestety przez nie wiele kobiet ucieka przed nimi, gdzie pieprz rośnie. Czy relacja partnerska z mężczyzną, który nie ma rodzeństwa, jest skazana na klęskę? Oczywiście, że nie! Wręcz przeciwnie – bycie z facetem, który wychowywał się sam, niesie za sobą wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy argumenty, które przemawiają za tym, że związek z jedynakiem może być naprawdę satysfakcjonujący.

Dlaczego warto związać się z jedynakiem?

1. Jest kreatywny

Panicznie boisz się rutyny? Nic dziwnego, to przez nią wiele par się rozchodzi. W związku z jedynakiem nie musisz się obawiać, że w nią popadniesz. To mężczyzna, który ma głowę pełną pomysłów, dlatego na pewno nie będziesz przy nim narzekała na nudę. W dzieciństwie wychowywał się w pojedynkę, a zatem samodzielnie musiał zorganizować sobie czas. Życie u boku kreatywnego faceta może być naprawdę intrygujące.

7 rzeczy, których nie uda ci się zmienić w partnerze

2. Będzie szanował twoją potrzebę samotności

Lubisz czasem pobyć sama? Poczytać ciekawą lekturę, posłuchać ulubionej muzyki czy po prostu zatopić się we własnych myślach? Jeśli zwiążesz się z jedynakiem, możesz mieć pewność, że to zrozumie i uszanuje. Osoby, które wychowywały się bez rodzeństwa, cenią samotność, niezależność i lubią chodzić własnymi ścieżkami. W dzieciństwie przywykły do spędzania czasu w swoim towarzystwie, dlatego w dorosłym życiu często odczuwają potrzebę samotności. Wiążąc się z jedynakiem, powinnaś zdawać sobie z tego sprawę.

3. Będzie dobrym ojcem

Szukasz partnera, który będzie dobrym ojcem? Jedynak doskonale sprawdzi się w tej roli! Ciepło rodzinne stanowi dla niego jedną z najwyższych wartości w życiu. Dlaczego? Mężczyzna, który dorastał w pojedynkę, zazwyczaj utrzymuje dobre relacje z rodzicami, bowiem to właśnie oni byli dla niego najważniejszymi osobami w dzieciństwie. To ich stawiał za wzór, to im powierzał swoje tajemnice, dlatego łączy go z nimi silna więź. Wiążąc się z jedynakiem, powinnaś przygotować się na to, że rodzice będą stale obecni w jego życiu, ale możesz również być pewna, że swoje dzieci będzie traktował jak największy skarb.

4. Nie będzie o ciebie obsesyjnie zazdrosny

Chorobliwa zazdrość w związku to poważny problem, przez który w wielu przypadkach prędzej czy później dochodzi do jego rozpadu. Trudno dzielić życie z mężczyzną, dla którego każdy osobnik płci męskiej jest konkurencją. Jeśli nie masz w związku ochoty na sceny zazdrości, wybierz jedynaka. To facet, który ma zwykle wysokie poczucie własnej wartości. Dlaczego? Przekonanie o własnej wyjątkowości zaszczepili mu w dzieciństwie rodzice. Był ich oczkiem w głowie, najmądrzejszym i najpiękniejszym dzieckiem, dlatego to im poniekąd zawdzięcza wysoką samoocenę. Przez to, że nie musiał walczyć z rodzeństwem o uwagę rodziców, zazdrość to uczucie mu obce. Nie musiał się również z nim porównywać, dzięki czemu nie ma kompleksów, które jak wiadomo są jednym z największych źródeł braku zaufania i zazdrości.

5. Jest zaradny

Każda kobieta pragnie dzielić życie z mężczyzną, który będzie potrafił wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. Jeśli ty również takiego poszukujesz, jedynak to dla ciebie odpowiedni kandydat na partnera. W dzieciństwie musiał radzić sobie sam, nie mógł liczyć na pomoc rodzeństwa, dlatego szybko dojrzał i stał się samodzielny. Jeśli w waszej wspólnej przyszłości pojawią się kłopoty, możesz mieć pewność, że nie schowa głowy w piasek, lecz stawi czoła problemom i będzie dla ciebie wsparciem. Kusząca perspektywa, prawda?

6. Będzie szanował twoje prawo do własności

Nie lubisz, kiedy ktoś korzysta z twoich rzeczy? Jedynak też za tym nie przepada, dlatego to kolejny argument na to, że warto się z nim związać. W dzieciństwie nie musiał się niczym dzielić z rodzeństwem, w związku z czym ceni prawo do własności. Jeśli nie będziesz chciała mu pożyczyć np. pieniędzy, z pewnością to uszanuje. To duża zaleta, czyż nie?

7. Jest doskonałym rozmówcą

Jedynacy, z racji tego, że wychowują się w pojedynkę, zwykle rozwijają się wcześniej od swoich rówieśników. W dużej mierze czerpią wiedzę o świecie od dorosłych lub samodzielnie, dlatego w dorosłym życiu są dojrzalsi i cechują się wysoką samoświadomością. Jaki ma to związek z komunikacją w relacji partnerskiej? Jedynak wie, czego chce, dlatego będzie ci łatwo się z nim porozumiewać. Bez ogródek wyjawi ci, jakie są jego potrzeby i śmiało zapyta o twoje, dzięki czemu będziecie wiedzieć, na co zwrócić uwagę w związku, aby osiągnąć w nim poczucie spełnienia.

8. Będzie cię szczerze kochał

Jedynacy cenią w życiu miłość i przyjaźń. Przez to, że w dzieciństwie spędzali dużo czasu w pojedynkę, mają tendencję do traktowania ludzi z dystansem. Wolą utrzymywać i pielęgnować bliskie relacje z kilkoma zaufanymi osobami, niż otaczać się szerokim gronem znajomych. W związku z tym, jeśli podbijesz serce jedynaka, możesz mieć pewność, że tak łatwo cię z niego nie wyrzuci. Każdego dnia będzie dokładał starań, aby wasze uczucie kwitło. Zrób wszystko, żeby nie sprawić mu zawodu. Jedynacy to osoby wrażliwe, które źle znoszą wyrządzone im krzywdy. Jeśli nadszarpniesz jego zaufanie, będzie ci trudno je odbudować.

Jak żyć z maminsynkiem?

Redakcja poleca

REKLAMA