Jeśli masz problem z niepłodnością, którą leczysz, jest więcej niż prawdopodobne, że ta sytuacja okaże się dla Ciebie mocno stresująca

Strach przed odrzuceniem - jak sobie z nim radzić?

Strach przed odrzuceniem jest obawą, która jest charakterystyczna zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Możesz uwielbiać swoje życie, przysiąc sobie, że staniesz się taką kobietą, jaką chciałabyś być i wciąż być sparaliżowana strachem przed odrzuceniem. Oczywiście dopóki nie zaczniesz stawiać mu czoła będzie Cię on spowalniał, a nawet powstrzyma Cię przed staraniem się o mężczyzn, którzy Cię pociągają.
/ 12.01.2011 10:42
Jeśli masz problem z niepłodnością, którą leczysz, jest więcej niż prawdopodobne, że ta sytuacja okaże się dla Ciebie mocno stresująca

Przygotuj się na odmowę

Jednym z mitów dotyczących randkowania i uwodzenia jest pogląd, że powinno być ono łatwe; że na zewnątrz znajdują się idealni ludzie, którzy nigdy nie doznają porażki, nie słyszą słowa „nie” i nie wiedzą, co to odrzucenie. Według tego mitu tak wszystko powinno wyglądać. Jeśli spotkasz się z odmową, oznacza to, że nie należysz do grupy tych idealnych, wspaniałych ludzi. Zrobiłaś coś nie tak i powinnaś się tego wstydzić. Nie ma chyba bardziej mylnego przekonania. Odmowa to jeden z podstawowych elementów randkowania. Zdarza się wszystkim i wszędzie. Nawet najbardziej mistrzowskie, idealne i wspaniałe osoby doświadczają tego. Musisz nauczyć się radzić sobie z odmową i zaprzyjaźnić się z lękiem przed nią.

Przeczytaj też: Dlaczego chcemy być w związku?

Nie bój się odmowy

Abstrahując od bezpieczeństwa pod względem fizycznym, obawiasz się mężczyzny tylko z jednego powodu: boisz się bólu i upokorzenia, które będziesz odczuwać, jeśli on powie „nie”. Jeżeli Cię odrzuci, zinterpretujesz to na tysiąc sposobów: powiesz sobie, że nigdy już nie zbliżysz się do faceta, że nie jesteś wystarczająco dobra i że generalnie jest coś z Tobą nie tak. Będziesz czuć się upokorzona i zraniona jeszcze przez długie dni, może nawet dłużej. Każda odmowa sprawia, że masz coraz mniej ochoty na inicjowanie kolejnej znajomości z mężczyzną.

Polecamy: Encyklopedia zdrowia

Nie myśl o porażce

Projektowanie w umyśle negatywnych obrazów dotyczących odrzucenia oraz wyobrażanie sobie, jakie będzie to uczucie, absolutnie nie pomaga, lecz sprawia, że odrzucenie staje się prawie nieuniknione. Kobieta pewna siebie nauczyła się widzieć te sprawy zupełnie inaczej. Zamiast zastanawiać się nad ewentualnym odrzuceniem i widzieć je jako odzwierciedlenie jej kobiecej wartości, kieruje się jedną prostą zasadą: „Odmowa jest kluczem do związku moich marzeń”. Kobieta, która wierzy w siebie, postrzega odrzucenie nie tak, jak robi to pełna wątpliwości, niepewna i przerażona osoba. Jest w stanie podjąć właściwe decyzje dotyczące tego, co oznacza dla niej odmowa ze strony mężczyzny. Kiedy kobieta pewna siebie podejmuje ważną decyzję i zaprasza faceta na randkę, również rozumuje inaczej.

Fragment pochodzi z książki „Mężczyźni wolą uwodzicielki. Jak ich zdobywać?” autorstwa Davida Copelanda i Rona Louisa (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)