szczęśliwa para zakochanych fot. Adobe Stock

Powody dla których facet nie zostawia żony dla kochanki - lista

Dlaczego facet woli zostać z żoną, niż odejść do innej? Poznaj listę najczęstszych powodów.
/ 05.11.2019 10:39
szczęśliwa para zakochanych fot. Adobe Stock

Z różnych powodów, niektóre kobiety i niektórzy mężczyźni czasem wplątują się w romanse. W tym artykule nie będziemy oceniać moralnych aspektów związku z facetem, który jednocześnie jest mężem innej i to jej przysięgał wierność.

Jeśli jednak jesteś (albo zamierzasz się stać) kochanką żonatego faceta, który wytrwale zapewnia cię, że z żoną właściwie już nic go nie łączy, a tak naprawdę to w zasadzie za chwilę będzie się rozwodzić... Musisz mieć świadomość, że niestety to tzw. stara śpiewka, którymi wielu niewiernych mężów mydli oczy kochanek, jednocześnie wiodąc spokojne życie rodzinne. Oczywiście, od tej reguły istnieją pewne wyjątki, ale zdarzają się one stosunkowo rzadko. Dlaczego facet woli zostać z żoną, niż odejść do innej? Poznaj listę najczęstszych powodów.

1. Nie chce tracić kontaktu z dziećmi

W 99% przypadków, dla faceta rozwód jest jednoznaczny z ograniczeniem kontaktu z dziećmi. Zazwyczaj zostają one przy matce, a ojciec widuje je sporadycznie. Dodatkowo, w wielu sytuacjach syn czy córka na wieść o tym, że ukochany tata zdradza mamę, nie mają ochoty z nim rozmawiać. Nawet jeśli czas zaleczy rany i relacje z dzieckiem wracają do normy, nie da się ukryć - rozwód to dla faceta ograniczenie możliwości spędzania czasu z pociechami.

2. Kochanka to tylko odskocznia od codzienności

To może zabrzmieć brutalnie, ale... Romans to miła zabawa. I często nic więcej. Mężczyzna widzi swoją żonę nieumalowaną, w chorobie, gdy ma nieumyte włosy, kiedy cierpi na grypę żołądkową... Kochanka zawsze ma dobry nastrój i nigdy nie boli jej głowa. 

3. Obawa o własny wizerunek

Nawet jeśli żona traktuje własnego męża jak zło konieczne, a małżeństwo rzeczywiście od dawna jest tylko fikcją, to właśnie odchodzący do innej facet, będzie miał opinię drania. Z pewnością straci wielu znajomych, być może odwróci się od niego część rodziny, może to mieć wpływ również na jego kontakty biznesowe.

4. Obawa o utratę pieniędzy

Rozwód to późniejsze alimenty, podział majątku... Jeśli to kobieta zostaje z dziećmi, mężczyzna może zostać pozbawiony większej części dorobku życia. Mało kto ma ochotę dorabiać się od nowa, nawet jeśli się zakochał...

5. Lubi stabilizację

Nawet jeśli niewierny mąż uważa, że namiętność w związku już dawno wygasła, prawdopodobnie jest bardzo przywiązany do spokojnej stabilizacji. Doskonale zna wady swojej żony, ale zna też jej zalety. Nawet jeśli może już jej nie kocha, z pewnością jest do niej przyzwyczajony.

6. Nie ma szacunku dla kochanki

Oczywiście, taki mężczyzna nie ma szacunku również dla żony - gdyby go miał, to przecież by jej nie zdradzał. Nie da się jednak ukryć, że wielu facetów po prostu nie szanuje swoich kochanek. Doceniają ich ładne ciało, ale nie czują dla nich szacunku i tak naprawdę wcale nie planują się dla nich rozwodzić.

Czytaj więcej na temat związków