Oznaki zdrady - jak rozpoznać zdradę mężczyzny

Oznaki zdrady - jak rozpoznać zdradę mężczyzny fot. Fotolia
Podejrzewasz, że twój ukochany nie jest ci wierny? Przedstawiamy 7 symptomów zdrady, dzięki którym rozwiejesz swoje wątpliwości. Przeczytaj!
/ 27.05.2019 09:48
Oznaki zdrady - jak rozpoznać zdradę mężczyzny fot. Fotolia

Zdrada to jedna z najpoważniejszych i najczęstszych przyczyn rozpadu związku. Jest bardzo bolesna i pozostawia trwały ślad w naszej psychice. Trudno dzielić życie z partnerem, który tak dotkliwie zranił nasze uczucia.

Masz obawy, że twój ukochany mężczyzna cię zdradza? Dowiedz się, jak rozpoznać zdradę mężczyzny! Przedstawiamy 7 najbardziej typowych oznak, że twój partner nie jest ci wierny!

1. Przestaje uprawiać z tobą seks

Twój mężczyzna unika zbliżeń, co argumentuje chronicznym zmęczeniem? Odnosisz wrażenie, że przestałaś go pociągać? Jeśli twój partner stracił zainteresowanie sferą seksualną, możesz podejrzewać, że nie jest ci wierny. Płeć męska myśli o seksie ok. 350 razy dziennie, dlatego nawet przepracowany mężczyzna potrafi wykrzesać z siebie energię na seks.

2. Nigdy nie rozstaje się z telefonem

Telefon komórkowy to jeden z najpopularniejszych narzędzi zdrady. Jeśli twój partner nigdzie się bez niego nie rusza, dyskretnie odpisuje na SMS-y, a w twojej obecności go wycisza lub nerwowo odbiera, uciekając do sąsiedniego pokoju, wszystko wskazuje na to, że ma coś do ukrycia. Takiej oznaki nie należy lekceważyć. Cierpliwie obserwuj swojego mężczyznę lub po prostu z nim porozmawiaj. Wtedy będziesz mogła zobaczyć jego reakcję.

3. Nagle zaczyna o siebie dbać

Dziwi cię, że twój partner zaczął systematycznie uprawiać sport? Poranna toaleta pochłania mu coraz więcej czasu? Na półce z męskimi kosmetykami z dnia na dzień przybywa coraz więcej produktów? Jeśli twój mężczyzna nagle zaczął o siebie intensywnie dbać, możesz mieć podejrzenia, że stara się ładnie wyglądać dla osoby trzeciej.

4. Ciągle się spóźnia

Twój mężczyzna jest ostatnio na bakier z punktualnością? Informuje, że będzie w domu za 30 minut, a dociera za trzy godziny? Zdarza mu się zapomnieć o odebraniu dziecka z przedszkola? Jeśli nawiązał romans z jakąś kobietą, nie dziw się, że nieustannie się spóźnia. Prowadzenie podwójnego życia jest nie lada sztuką, dlatego zastanów się, co tak naprawdę robi twój partner, gdy mówi ci, że właśnie wraca do domu.

5. Daje ci prezenty bez okazji

Twój facet zaczął zasypywać cię upominkami, choć wcześniej zdarzyło mu się zapomnieć o twoich urodzinach? Obdarowywanie prezentami swojej partnerki to bardzo miły gest, ale jeśli twój partner wręcza ci kwiaty dwa lub trzy razy w tygodniu, możesz mieć powody do obaw. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że próbuje w ten sposób pozbyć się wyrzutów sumienia. Nie powinnaś pozostawać obojętna wobec takiego zachowania. 

6. Nie ma dla ciebie czasu

Twój partner poświęca ci ostatnio mało uwagi? Zaniedbuje waszą wspólną pasje, ponieważ woli spędzać czas z kumplami? Jeśli twój mężczyzna nie ma czasu na pójście z tobą na spacer czy do kina i coraz bardziej odczuwasz, że jesteś przez niego zaniedbywana, powinnaś mieć powody do obaw. Być może oddalił się od ciebie z powodu innej kobiety...

7. Wykonuje gesty wskazujące na niewierność

Jeśli chcesz wykryć zdradę swojego partnera, nie musisz uciekać się do jego szpiegowania. Specjaliści od mowy ciała podali kilka klasycznych gestów świadczących o oszustwie: unikanie wzroku rozmówcy, pocieranie nosa i zakrywanie ust podczas rozmowy. Chcesz sprawdzić swojego mężczyznę? Zapytaj, dlaczego siedział w pracy do późnych godzin wieczornych, obserwując jego spojrzenie. Jeśli będzie unikał kontaktu wzrokowego, najprawdopodobniej nie jest wobec ciebie szczery.

Zobacz również:

Dlaczego kobiety dopuszczają się zdrady? Jak wybaczyć zdradę? 5 oznak, że jesteście niedopasowani seksualnie