Kocham koleżankę, ale ona mnie odtrąca!

Zakochałem się w swojej koleżance, ale ona mnie odtrąca. Jest wspaniałą kobietą, wręcz ucieleśnieniem moich marzeń. Co robić: walczyć o to uczucie czy dać sobie spokój? Poza nią nie interesują mnie żadne kobiety!
/ 06.05.2014 12:35

kłótnia

fot. Fotolia

Witam!

Mam na imię Damian, mam 27 lat. Kilka lat temu zakochałem się w swojej koleżance Patrycji i od tego czasu nie podoba mi się żadna inna kobieta. Niestety, Patrycja nie jest mną zainteresowana – mówiłem jej wielokrotnie o swoich uczuciach, ale odpowiadała, że bardzo mnie lubi i traktuje jak brata, ale nie pociągam jej…

Patrycja jest dla mnie ucieleśnieniem marzeń o kobiecie: piękna, inteligentna, zabawna i czarująca. Ma dobre serce, a przy tym nie można się przy niej nudzić.

Jestem załamany tym, że odrzuca moją miłość, myślałem już nawet o samobójstwie. Próbowałem też zerwać naszą znajomość, ale jest to trudne z dwóch powodów: po pierwsze – mamy wspólną paczkę znajomych, a po drugie – kocham ją i nie potrafię bez niej żyć.

Co robić: walczyć o to uczucie czy dać sobie spokój? A jeśli odpuścić, to jak? Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie bez niej życia!

Zobacz też: Mój chłopak wychodzi z domu i nie mówi, gdzie!

Na pytanie odpowiada psycholog, psychoterapeuta Monika Wysota:

Szanowany Panie,

rozumiem, że bardzo Pan cierpi z powodu odrzucenia Pana uczucia przez koleżankę. Odrzucone serce bardzo boli, jednak by wyleczyć tą ranę nie ma jednej skutecznej rady ani rozwiązania.

Pyta Pan, czy walczyć o koleżankę i jej serce, czy dać sobie spokój. Przede wszystkim musi Pan sobie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jest Pan jeszcze w stanie żyć, czekając na jej miłość, i jak dużo sił zostało Panu, by o nią walczyć?

Proszę pamiętać, że wszystko zaczyna się od podjęcia decyzji. Kiedy podejmie Pan decyzję, że odpuszcza, wtedy łatwiej będzie Panu sobie z tym poradzić. Bo kiedy pozostaje Pan w zawieszeniu pomiędzy nadzieją na zdobycie miłości koleżanki a pogodzeniem się z tym, że tej miłości Pan nie uzyska, jest znacznie trudniej.

Poza tym kiedy ma Pan nadzieję, że kiedyś Patrycja odwzajemni Pana uczucie, to cała Pana uwaga skupia się na tej jednej kobiecie i może być tak, że nie zauważa Pan innych, równie ciekawych i atrakcyjnych.

Niepokojące są jednak Pana myśli o samobójstwie. Kiedy będą się one powtarzać, bardzo proszę skonsultować to ze specjalistą.

Zobacz też: Mój chłopak interesuje się innymi kobietami!

Redakcja poleca

REKLAMA