mężczyzna, kobieta, basen, wakacje

Kocham geja

On i tylko on? Ale co robić jeśli on nie przepada za dziewczynami? czy jest na to jakiś sposób?
/ 15.07.2014 09:10
mężczyzna, kobieta, basen, wakacje
Kocham geja. Kocham mężczyznę który jest nieosiągalny. Strasznie mi smutno i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, ale dla niego jestem gotowa zrobić dosłownie wszystko... Jak go do siebie przekonać? - Julia z Krakowa

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Homoseksualizm jest orientacją seksualną niewynikającą ze świadomego wyboru preferencji płci, ale uwarunkowaną wieloma czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, środowiskowymi, fizjologicznymi. Orientacja heteroseksualna jest w naszym społeczeństwie narzucana automatycznie w trakcie procesu socjalizacji młodego człowieka, natomiast homoseksualizm trzeba sobie uświadomić i zaakceptować.

Żadna orientacja seksualna nie jest zaburzeniem, nie podlega leczeniu, ani zmianie, stanowi integralną część ludzkiej psychiki. Dlatego też, nie można zrobić nic, by skłonić drugą osobę do zmiany preferencji seksualnych. Podobnie jak Panią nie nakłonilibyśmy, aby zaczęła darzyć uczuciem kobietę.

Uwagę zwraca jednak fakt, dlaczego zakochała się Pani w mężczyźnie nieosiągalnym, dlaczego kocha Pani geja. Mechanizm wyboru naszych potencjalnych partnerów jest bardzo złożony a jeśli w konsekwencji prowadzi do wyboru obiektu niedostępnego należy zastanowić się nad przyczyną tego zjawiska. Bardzo często bowiem zdarza się, że wybieramy nieosiągalne osoby na przykład z lęku przed nawiązaniem rzeczywistych relacji lub obdarzenia kogoś uczuciem innym niż platoniczne.

A Ty co sądzisz o tej sytuacji? Czy da się rozkochać w sobie geja?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Więcej:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/01.03.2010 22:48
jestem z facetem ktory był gejem, jestem z nim b. szesliwa i nie odczuwam tego,zakochalam sie w nim w klubie gejowskim.on stwierdzil ze che ulozyc sobie ze mna zycie b. go kocham, on mnie tez