W leczeniu refluksu nie tylko dieta, ale zmiana stylu życia jest istotna / fot. Shutterstock

Jak sprawić, by facet się Tobą zainteresował

Pokaż mu, że jesteś warta jego zainteresowania i zachodu! Spraw, że sam się Tobą zainteresuje i jeszcze będzie myślał, że to on pierwszy Cię zauważył!
/ 10.08.2010 12:29
W leczeniu refluksu nie tylko dieta, ale zmiana stylu życia jest istotna / fot. Shutterstock

Nie, nie zamierzamy wcale mówić Ci, że powinnaś mieć dobre nastawienie lub usiąść i czekać, aż Twoje cele związane z udanym związkiem same się spełnią, tylko dlatego, że wypisałaś je na papierze. Życie nie na tym polega. Zazwyczaj trzeba postarać się i zrobić coś, aby osiągnąć efekty. Głowa do góry! Teraz opowiemy Ci o podstawach tego, jak sprawić, że staniesz się warta zachodu.

„Chwileczkę!” powiesz zapewne. „Czy taka, jaka jestem teraz, nie jestem warta zachodu?”. Nasza odpowiedź brzmi: „Oczywiście, lecz być może nie umiesz się odpowiednio zareklamować i spowodować, że mężczyzna zacznie się o Ciebie starać”. Sprawienie, że staniesz się warta zachodu, to drugi krok Twojego Planu Generalnego, mającego pomóc Ci stworzyć idealny związek.

Określ typ mężczyzny, który ma się Tobą zainteresować

Najpierw musimy jeszcze raz rzucić okiem na mężczyznę, którego pragniesz. Wiele kobiet stających przed możliwością wybrania typu faceta, którego chcą, zaczyna zachowywać się jak dziecko w sklepie z zabawkami, niewiedzące, na co się zdecydować. „Chcę tego, który jest bogaty, ma dobrą reputację i ubiera się w markowe ciuchy” ― takie zdania będą padać.

„Musi być wegetarianinem, grać na pianinie w wolnym czasie i być wspaniałym kochankiem, który nie myśli o niczym innym, tylko o mnie. Musi zadbać o mnie pod względem finansowym, w naszym domu ma być sznur służących, wakacje powinniśmy spędzać koniecznie w południowej Francji, a w międzyczasie musi obwozić mnie po świecie swoim prywatnym odrzutowcem!”.

Kiedy takie kobiety patrzą na swoje pragnienia z bujanego fotela (jak zrobiłaś to Ty w poprzednim rozdziale), większość z nich dostrzega, że tak naprawdę nie potrzebuje tych rzeczy, by ich związek był przez lata udany i by mieć u boku wspaniałego mężczyznę. Twoje fantazje z dzisiejszego punktu widzenia prawdopodobnie wykraczają poza Twoje prawdziwe pragnienia.

Zainteresowanie mężczyzn a skrajne zachowania

Fantazje zazwyczaj są nadmierne i doprowadzają nasze wewnętrzne impulsy do skrajności. Większość kobiet, z którymi pracowaliśmy, tak naprawdę nigdy nie potrzebowała takiego ekstremizmu w prawdziwym życiu. Przeważająca część z nich pragnęła mężczyzny przystojnego, lecz niekoniecznie modela, inteligentnego, lecz nie laureata nagrody Nobla, osiągającego sukcesy, lecz nie do takiego stopnia, że całe dnie poświęcałby się pracy, oraz posiadającego swój własny styl, lecz nie próżnego.

Zobacz tez : Na co faceci zwracają uwagę

Prawdopodobnie odnajdujesz się w tych stwierdzeniach. Również i Ty pragniesz mężczyzny niezwykłego, lecz nie takiego, który onieśmielałby Cię swoją wspaniałością i który byłby wręcz chimeryczny w swojej idealności. Pozwól, by tacy wspaniale nieistniejący faceci pojawiali się w Twoich marzeniach sennych i fantazjach, lecz nie szukaj ich w prawdziwych związkach.

Realne marzenia, realni mężczyźni

Jeśli już sprowadziłaś do ziemskich proporcji swoje wyolbrzymione marzenia, jeżeli zgadzasz się z nami, że rzeczywiście zachodzi taka potrzeba, oto kolejny krok, który musisz przedsięwziąć. Pomyśl o tym mężczyźnie, jego „poczuciu”, jego stylu. Potem zapytaj siebie: „Jaką kobietą musiałabym być, by móc zdobyć takiego faceta?”. To pytanie jest rozstrzygające, ponieważ będzie ono Twoim wyznacznikiem w zabiegach, które sprawią, że będziesz warta zachodu.

Podstawowym błędem, jaki kobiety popełniają przy odpowiadaniu sobie na to pytanie, jest pogląd, że powinny być czymś więcej, niż są w stanie być. Skazują się na niemożliwe do przebrnięcia ograniczenia, takie jak: „Aby mieć mężczyznę, którego pragnę, musiałabym wyglądać jak Cindy Crawford” lub „By zdobyć takiego mężczyznę, musiałabym mieć dwadzieścia lat mniej i dwa razy większy biust” albo „Taki mężczyzna zainteresowałby się mną, tylko gdybym ważyła dziesięć kilogramów mniej, byłabym wyższa i miała piękniejszą twarz”.

Kobiety skazują się również na przegraną, myśląc, że musiałyby zmienić swoją sytuację: „By zdobyć takiego mężczyznę, musiałabym nie mieć dzieci, które jednak mam” lub „Taki mężczyzna nie zainteresuje się kimś, kto wykonuje taką pracę” czy „Jak z tyloma długami mogłabym marzyć o takim mężczyźnie?”.

To wszystko nonsensy. Tak naprawdę nie musisz być wcale inna, niż jesteś, by zdobyć mężczyznę swoich marzeń. Nie musisz być szczuplejsza lub bogatsza albo mieć zupełnie inny wygląd. Prawda o mężczyznach jest bardzo prosta. Możesz mieć faceta, którego pragniesz, jeśli będziesz w stanie sprawić, że poczuje, poprzez zdobycie Ciebie, iż „upolował” coś cennego i wspaniałego. Mimo iż mężczyźni sądzą, że wiedzą, jaka powinna być cenna kobieta ― słodziutka i gorąca dwudziestosześciolatka ― można ich reedukować.

Jesteś tego warta!

Ty nie możesz go reedukować; to zbyt ciężkie zadanie. Jeśli jednak będziesz miała styl i wiarę w to, że jesteś kobietą wartą zachodu, to do niego przemówi, dotknie go i przyciągnie do Ciebie. Twój wpływ na niego będzie reedukacyjny. Nie potrzebujesz nic więcej.

Kwestią najbardziej znaczącą jest to, że mężczyźni chcą czuć się kochani, uznawani i poruszani na głębszym poziomie, nie tylko cielesnym. Facet pragnie czuć, że jego kobieta jest czymś cennym. Jeśli staniesz się dla niego taką nagrodą, poprzez bycie osobą posiadającą własny styl i wiarę w siebie, będzie mówił swoim kumplom: „Ona ma trochę dodatkowych kilogramów (lub kilka jakichś innych dodatków), ale stary — uwielbiam takie niesamowite kobiety jak ona!”.

Kolejnym błędem, jaki popełniają kobiety przy odpowiadaniu na pytanie: „Jaka musiałabym być, by móc zdobyć takiego mężczyznę?”, jest to, iż sądzą one, że muszą stać się kimś, kim nie są: sztucznymi kobietami lub pseudosupermodelkami.

Myślą, że by mieć takiego faceta, będą musiały zdradzić same siebie, przejść przez koniec końców nieudane i żałosne „wygibasy”, zakładać na siebie jakiś ostatni krzyk mody i torturować się najnowszymi, przynoszącymi tylko straty dietami. Są przekonane, że muszą przybrać „dziarską” pozę i stać się „odjazdowymi”, młodszymi kobietkami. To wszystko bzdury.

Podejdź realnie do siebie. Musisz się lubić, żeby mężczyzna się Tobą zainteresował!

Tak jak zależało nam, byś pozbyła się wyolbrzymionych i nierealnych marzeń o idealnym mężczyźnie, chcemy, byś odrzuciła skrajności dotyczące tego, jaka powinnaś być, by podobać się facetowi. Kiedy to robimy, większość kobiet, z którymi mamy do czynienia w codziennej pracy, koryguje swoje przeświadczenia na ten temat. Coś, co powiedziała Patrycja, oddaje cel naszych starań: „No cóż, myślę, że będę musiała mieć trochę więcej pewności siebie i częściej rozmawiać z mężczyznami. Zdaje się, że powinnam być trochę bardziej rozentuzjazmowana i podekscytowana moim życiem, jeśli chcę zwrócić na siebie uwagę faceta w moim typie.

Nie mogę wciąż chować się w kąt. Muszę wyjść na zewnątrz, zamiast spędzać czas w domu przed komputerem”. Większość kobiet odkrywa, że nie musi wcale zmieniać się radykalnie, lecz po prostu rozwinąć i podkreślić pozytywne, wyjątkowe i interesujące cechy składające się na własną osobowość. Zauważają one, że muszą popracować nad własnym stylem.

Styl osobisty składa się z dwóch części: ze stylu, który oznacza to, jak się ubierasz, poruszasz i prezentujesz, oraz z pewności i wiary w siebie, czyli z tego, jak się zachowujesz. Nie musisz zmieniać się jako osoba, lecz prawdopodobnie powinnaś zmienić sposób wyrażania siebie ― znaleźć swój styl ― jeśli chcesz przyciągnąć mężczyznę swoich marzeń.

Poznaj też : Teorię podrywu

Artykuł jest fragmentem książki: Mężczyźni wolą uwodzicielki. Jak ich zdobywać?, David Copeland, Ron Louise, wyd. Helion

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/24.07.2015 16:37
Ja uważałam, że feromony to mit, ogólnie nie jestem zbyt piękna i nie miałam nigdy powodzenia. Faceci zawsze woleli moje kolezanki. Ale spróbowałam ostatnio feromonow dla kobiet z pherowin.pl i ...zmieniłam zdanie. O dziwo ja też zaczęłam wzbudzać zainteresowanie facetów, i co było dla mnie wcześniej niewyobrażalne, oni sami za mną latają. Aż czuję się trochę dziwnie.... w swoim wyglądzie nic nie zmieniałam, dalej uwazam że jestem brzydka, i sama nie wiem co Ci faceci we mnie teraz widzą.
/16.02.2013 00:26
A ja twierdzę, że nie ma jednej reguły. W życiu bywa tak, że nawet przystojny, zadbany facet potrafi zauroczyć się w kobiecie-flejtuchu. Albo i na odwrót, wydawałoby się kobieta piękna, inteligentna może sobie wybrać życiowego nieudacznika. Cóż, czasem podobne przyciąga podobne, czasami przyciągamy to czego bardzo nie chcemy, a jeszcze innym razem przyciągamy osobę o cechach, które bardzo chcielibyśmy mieć, ale nie mamy.
/18.08.2011 12:30
cwaniak-osilek lubi typ kobiet mało inteligentnych :P Ale to wyjątki! :) W przewadze sa kobiety z "tym czymś" i jeszcze inteligentne! nie ma faceta który bym nam się oparł!
POKAŻ KOMENTARZE (9)