Jak poznać dziewczynę - 6 sposobów

Zobacz, co zrobić, żeby znaleźć swoją drugą połowę!
/ 26.08.2016 17:28

fot. Fotolia

Chciałbyś znaleźć życiową partnerkę, ale nie wiesz, gdzie jej szukać? Wszystkie dotychczasowe sposoby zawiodły – dyskoteka, swatanie przez znajomych? Nie poddawaj się! W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest zawrotne, coraz mniej mamy czasu na poznawanie nowych osób, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Prezentujemy 6 współczesnych sposobów, jak poznać dziewczynę.

1.Wesprzyj wybrankę w dyskusji na forum

Z pewnością nie raz miałeś okazję wypowiadać się na jakimś internetowym forum. Okazuję się, że jest to miejsce, gdzie poznała się niejedna szczęśliwa para. Jak? W trakcie gorącej dyskusji on i ona mieli podobną opinię na omawiany temat, w rezultacie zaczęli się publicznie wspierać i... pisać do siebie prywatnie.


Warto więc przyjrzeć się internetowym dyskusjom. Być może dziewczyna wyrażająca właśnie opinię, podobną do twojej, chętnie bliżej ciebie pozna i z czasem umówi się na randkę. Nie wstydź się pozytywnie skomentować jej wpis, a także napisać do niej.

2. Nawiąż relację z innym internetowym graczem

Grasz w gry online? Współcześnie stanowią one platformę interakcji społecznych, wcale nie gorszą niż portale społecznościowe. Ludzie zakładają sojusze, wspólnie walczą o zwycięstwo – to jednoczy, zbliża. Zdarza się, że poszczególni gracze zaprzyjaźniają się ze sobą w trakcie gry, później zaczynają się ze sobą spotykać w realnym świecie i…zakochują się w sobie.

3. Załóż konto na portalu randkowym

Portale randkowe zmieniły znacznie sposób zawierania nowych znajomości. Randkowanie upowszechniło się, stało się przygodą. Dzięki nim jest prościej. Wiemy, że osoba, z którą się kontaktujemy też szuka partnera.


Oczywiście, aby flirtowanie, poznawanie nowych osób było bezpieczne i miłe, warto zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak: umawianie się w miejscach publicznych (przynajmniej na początku), nie wysyłanie pieniędzy osobie, której nie znasz, poinformowanie kogoś z bliskich, że zamierzasz spotkać się z kimś poznanym online itp.

fot. Fotolia

4. Realizuj swoje zainteresowania

Chciałeś zapisać się na kurs umiejętności miękkich czy językowy? Lubisz czytać czasopisma, np. komputerowe? Spróbuj znaleźć czas na swoje hobby. W szkole językowej, na pływalni lub w bibliotece możesz poznać osoby, które mają podobne zainteresowania, zawrzeć nowe przyjaźnie, a może nawet zakochać się. Działając, wychodząc do ludzi z pewnością zwiększysz swoje szanse na poznanie kogoś na tyle interesującego, że zawróci ci w głowie.

5. Bierz udział w imprezach publicznych

Sprawdź, gdzie w twojej okolicy odbędzie się jakiś fajny koncert bądź wystawa i skorzystaj z tej oferty! O ile na dyskotekę raczej nie chodzi się samemu, o tyle np. na widowni kabaretu jest wiele osób, które przyszły w pojedynkę. Będąc fanem jakiegoś wydarzenia, uczestnicząc regularnie w jego kolejnych edycjach możesz poznać swoją miłość albo grupę fajnych przyjaciół, a także ciekawie spędzić czas, więc warto!

6. Bądź uważnym obserwatorem

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ktoś w nich zakochany jest tuż obok. To może być sąsiadka, koleżanka z pracy lub ktoś, kto codziennie jeździ tym samym autobusem. Zmęczeni, zapatrzeni w smartfony i tablety, często nie zauważamy innych. Wracając po całym dniu do domu albo wychodząc z psem na spacer warto być uważnym, może komuś wpadliśmy w oko.


Pamiętaj jednak, żeby pod żadnym pozorem nie być zbyt bezpośrednim lub nachalnym – dziewczyny tego nienawidzą! To jest najkrótsza droga do tego, żeby przestraszyć i w rezultacie zrazić swoją wybrankę. Najlepiej zamiast od razu proponować randkę czy związek na początku po prostu zagadać. Lepiej więc powiedzieć np.: „Czy wiesz, kiedy jest następny koncert?” (i porozmawiać o wrażeniach) niż zapytać: „Kochanie, wpadłaś mi oko, jesteś ładna, może następnym razem pójdziemy razem?”.

Zobacz także:

7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o partnerze
5 zalet kalisteniki
Kryzys w związku - po ilu latach?