POLECAMY

Przełamać opór, czyli kiedy kobieta mówi „nie”…

Wiele kobiet cierpi na różnego rodzaju zaburzenia seksualne, które prowadzą do kobiecej impotencji, czyli braku ochoty na seks. W jaki sposób mężczyźni próbują przełamać opór u partnerek i z jakim skutkiem?
Przełamać opór, czyli kiedy kobieta mówi „nie”…

Czy istnieje kobieca impotencja?

Kobieta jest biologicznie uprzywilejowana – można powiedzieć, że kochać może się zawsze. Nie dotyczy jej piętno fizycznej impotencji, którego nie da się ukryć i które jest tak poniżające dla mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie cierpią na spadek lub całkowity zanik pożądania, anorgazmię czy dyspareunię (ból podczas seksu), które uniemożliwiają normalne współżycie. Okazuje się, że aż 40% kobiet wykazuje różnego rodzaju zaburzenia seksualne.

Proście, a będzie wam dane

Istnieje grupa mężczyzn, która uznaje, że kochająca partnerka powinna się im oddać nawet jeżeli nie ma ochoty na seks lub podaje inny powód niedyspozycji. Wtedy pierwszą linią ataku jest prośba. Ponieważ jest ona skuteczna nawet w połowie przypadków, technika ta będzie powtarzana, bez uwagi na to, dlaczego partnerka regularnie odmawia. To nie pobudzi partnera do poszukiwania przyczyny i długofalowych rozwiązań. Z czasem jednak stanie się coraz mniej skuteczna.

Przemoc seksualna

Gdy prośby przestają działać, zaczynają się groźby. Nie zawsze musi się tak wydarzyć, czasem od razu przechodzi się do fazy trzeciej – rezygnacji. Niektórzy partnerzy, zachęceni jednak częściowymi sukcesami w przeszłości stwierdzą, że po prostu za słabo proszą. Zaczynają więc prosić coraz mocniej, nie zauważając przy tym kiedy przekraczają bezpieczną granicę. Kobiety jednak reagują na takie zachowanie równie agresywnie – jeżeli partnerka nie zgodziła się na prośbę, to na groźbę na pewno nie ulegnie.

Zobacz też: Dlaczego zazdrość wywołuje przemoc?

Z kochanka w przyjaciela

Kiedy wygasa relacja seksualna część mężczyzn stara się pozostać wiernymi i odnaleźć się na nowo w sytuacji. Zdarza się to szczególnie w sytuacji chorób partnerki, ciąży, czy pochwicy. Przenoszą wtedy „niespożytą” energię na pracę, zajęcia domowe, wychowanie dzieci. Czasem, gdy czują się winni zaistniałej sytuacji, starają się wynagradzać kobiecie brak zbliżeń poprzez adorację, prezenty, etc.

Dlaczego kobieta nie chce seksu?

Jest wiele modeli psychologicznych: szukanie kozła ofiarnego, niska ocena własnej wartości i seksualności, "muszę być na coś chora".

Czarne scenariusze

Czasem brak seksu z partnerką prowadzi do głębokiej frustracji, a ta może zakończyć się tragicznie dla związku: stopniowym oddalaniem się partnerów aż do rozstania, szantażem, przemocą, agresją, kompulsywną masturbacją lub zdradą.

Zobacz też: Co oznacza ból podczas stosunku?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)