Ochota na seks - co oznacza wzrost

kobieta, kanapa
Zauważyłaś u siebie wzmożona ochotę na seks i myślisz tylko o jednym? Dowiedz się co może być tego przyczyną, albo kiedy cię to może spotkać!
/ 25.11.2013 14:31
kobieta, kanapa
Nie wiem co się ze mną stało, ale myślę ciągle o seksie! Mam partnera ale widzę że on nie ma takich potrzeb jak ja. Aż mi głupio przed nim. Wcześniej jakoś nie miałam takiej ochoty. Teraz mam 27 lat i czuję że mogłabym to robić kilka razy dziennie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Czy dlatego że dochodzę do 30-tki, czy to z powodu braku zajęć, bo nie pracuję obecnie i mało jestem zmęczona. Skąd się bierze ten apetyt na seks? Czy to wiek? - Anka z Katowic

Odpowiada Psycholog i seksuolog Anna Zawadzka, z Internetowej Poradni Psychologicznej www.psychorada.pl:

Potrzeby seksualne zależą od wielu czynników. Przede wszystkim ogromny wpływ mają hormony zmieniające swoje natężenie w cyklu miesięcznym. Powodują , że największy apetyt na seks przypada w dni płodne, czyli w owulację. Nie mały wpływ ma także brak obciążeń psychicznych, poczucie relaksu, wewnętrznego spokoju i harmonii.

Wiek nie kształtuje w bezpośredni sposób potrzeb seksualnych, ale niewątpliwie warunkuje je pośrednio. Zazwyczaj kobiety około 30 roku życia doskonale już znają swoje ciało, reakcje fizjologiczne a także potrzeby seksualne. Potrafią bez skrępowania komunikować swoje pragnienia partnerowi. Nie poddają się biernie aktowi seksualnemu, ale czynnie w nim uczestnicząc, dbają o czerpanie korzyści także dla samych siebie.

Nie bez znaczenia pozostaje także jakość związku partnerskiego. Jeśli kobieta jest bezpieczna, kochana i ma poczucie stabilizacji uczuciowej, wówczas chętniej podejmuje kontakty seksualne. Istotnym czynnikiem jest także osobowość kobiety oraz temperament uwarunkowany biologicznie. Najaktywniejsze są panie akceptujące własne ciało, mające poczucie samospełnienia w życiu zawodowym i prywatnym, inwestujące w samorozwój i zachowujące znaczną niezależność w związku z mężczyzną. Duży potencjał seksualny jest raczej powodem do radości niż problemem, gdyż zazwyczaj świadczy o zdrowiu i dobrej kondycji psychicznej. Może więc warto korzystać z tego okresu i dostarczać sobie więcej niż odrobinę przyjemności.

Masz częściej ochotę na seks niż twój partner? A może w pewnym wieku zauważyłaś zwiększony apetyt na miłosne igraszki?
Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Lódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl i gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Redakcja poleca

REKLAMA