Kocham geja. Co robić?

Kocham geja. Co robić?/fot. Fotolia
Co robić, gdy człowiek, do którego żywimy gorące uczucie, okazuje się nie być zainteresowany naszymi zalotami z powodu innej orientacji seksualnej? Jak sobie poradzić z miłością do homoseksualisty? Jak nie doprowadzić do tego, by uczucie bez przyszłości nie zburzyło przyjaźni?
/ 08.07.2011 10:37
Kocham geja. Co robić?/fot. Fotolia

Czym jest homoseksualizm?

Homoseksualizm jest orientacją seksualną, którą trzeba sobie uświadomić i zaakceptować (w przeciwieństwie do heteroseksualizmu, który jest nam zwykle narzucony automatycznie w procesie socjalizacji). Można powiedzieć, że orientacja homoseksualna jest uwarunkowana czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, środowiskowymi i fizjologicznymi.

Czy można mówić o niej jak, o chorobie? Nie, gdyż nie ulega ona zmianie. Stanowi część ludzkiej psychiki. To tak, jakby zmieniać osobę o orientacji heteroseksualnej na homoseksualną. W żadną stronę nie jest to możliwe. Nie da się skłonić drugiej osoby do zmian swych preferencji seksualnych.

Zobacz też: dział Orientacje seksualne

Ale ja go kocham!

Przyjaźń kobiety z mężczyzną o odmiennej orientacji może być bardzo silna. Ma się wrażenie, że taki facet rozumie więcej, jest bardziej uczuciowy, cierpliwy, wyrozumiały i można na niego liczyć w każdej sytuacji. Kobieta zaczyna czuć coś więcej, coś silniejszego i wyjątkowego. Kiedy poznaje prawdę, świat wywraca się do góry nogami.

„Jak to? To niemożliwe! - umysł podpowiada rozwiązania – To musi się zmienić! Kocham go całym sercem. Bycie razem jest nam przeznaczone!”.

Miłość nieodwzajemniona

Miłość bez wzajemności wiąże się z bólem, pustką, samotnością, brakiem jakichkolwiek chęci do życia. Chciałoby się zmienić drugiego człowieka, aby i on pokochał, odwzajemnił, powiedział, że już na zawsze będziemy razem. Pojawiają się marzenia, przez które cierpimy jeszcze bardziej.

Miłość do mężczyzny, który jej nie odwzajemnia, bo woli własną płeć, jest niczym nóż wbity w samo serce. W tym przypadku nic się bowiem nie zmieni. Nie zacznie kochać, może darzyć jedynie przyjaźnią.

Zobacz też: Czy homoseksualizm to choroba?

Przyjaźń mimo wszystko?

Wiedząc o odmiennej orientacji człowieka, do którego żywimy silne uczucie, powstaje pytanie: czy wciąż możemy być przyjaciółmi? Jeżeli zaakceptujemy fakt, że nigdy nie będzie Nasz, pogodzimy się z jego wyborem i pokochamy go takim, jakim jest – to tak.

Natomiast jeśli tylko na sobie wmuszamy takie myślenie, staramy się, ale miłość do niego jest silniejsza, albo w ogóle nie potrafimy tego zaakceptować, wówczas może być bardzo trudno. Sama obecność ukochanego, który przytula się do swojego partnera, może być nie do zniesienia. Może tylko pogłębiać naszą gorycz i rozpacz.

Redakcja poleca

REKLAMA