Homoseksualizm - fakty i mity

Homoseksualizm - fakty i mity
Ludzie boją się tego, czego nie znają. Niestety część ludzi zamiast poznać prawdę – co zazwyczaj wymaga wysiłku, a w przypadku homoseksualistów, także dozy tolerancji i akceptacji tego co inne – wolą polegać na opiniach innych i informacjach zasłyszanych. Pamiętajmy, że plotki z reguły nie są prawdziwe.
/ 16.07.2010 17:04
Homoseksualizm - fakty i mity

Obalamy mity

Jeden z najbardziej powszechnych mitów to myślenie, ze każdy gej jest zarażony wirusem HIV. To oczywiście nieprawda. Faktem jest, że homoseksualiści są bardziej narażeni na zakażenie tym śmiercionośnym wirusem, zwłaszcza ci płci męskiej. Jednak tak samo jak osoby heteroseksualne mogą się oni chronić przed tą chorobą żyjąc w stałych związkach oraz prowadząc bezpieczne życie seksualne.

Inną nieprawdą o homoseksualizmie jest to, że to choroba. W 1991 Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła homoseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. Nie jest to żadne odstępstwo od normy, dlatego geje i lesbijki powinni być traktowani na równi z osobami heteroseksualnymi. Homoseksualizmu się nie leczy. Orientacja seksualna to coś czego nie da się zmienić, można ją jedynie ukrywać.

Czytaj też: Czy można wyleczyć się z homoseksualizmu?

Niektórzy zrównują homoseksualizm z pedofilią (osoby odczuwające satysfakcje seksualną ze stosunków z dziećmi) co oczywiście jest nieprawdą. Homoseksualizm to odczuwanie popędu płciowego do osób tej samej płci, ale chodzi tutaj o osoby dorosłe. Oczywiście wśród homoseksualistów zdarzają się pedofile, ale odsetek takich osób jest porównywalny do tego u osób heteroseksualną. Pedofilia, w odróżnieniu od homoseksualizmu, jest chorobą psychiczną, która wymaga leczenia. 

Nie każdy gej jest zniewieściały, wbrew powszechnie panującej opinii. W związku gejów nie zawsze jeden mężczyzna pełni rolę kobiety a drugi mężczyzny. Ocenianie czy ktoś jest homoseksualistą przez pryzmat wyglądu czy zachowania raczej się nie sprawdza. Geje nie zawsze ubierają się na różowo, tak samo jak nie każda lesbijka nie goli włosów na nogach. Nie należy także mylić gejów z transwestytami, czyli osobami, które odczuwają przyjemność seksualną jeżeli są przebrani za osobę płci przeciwnej.

Czytaj też: Czym jest homofobia?

Fakty...

W każdym środowisku, organizacji, miejscu pracy, wśród znajomych są homoseksualiści. To jest fakt. Tylko niestety czasami ta prawda jest ukrywana ponieważ ludzie odmiennej orientacji niż otoczenie często boją się do tego przyznać. Trzeba przestać stwarzać mity na temat homoseksualizmu i zauważać, że poza upodobaniami seksualnymi, między homo- i heteroseksualistami tak naprawdę innych różnic nie ma.

Redakcja poleca

REKLAMA