POLECAMY

Co poradzić na niskie libido?

Niby wszystko gra, ale twoje libido jest równe zeru? Seksuolog podpowiada, skąd może wynikać brak ochoty ba seks
Co poradzić na niskie libido? fot. Fotolia
Kompletnie nie mam ochoty na seks. Kocham mojego faceta, dobrze nam razem, ale na samą myśl o seksie aż mnie skręca. Nie mam żadnego libido. Myślę, że to po pigułkach antykoncepcyjnych, tłumaczyłam mu to, ale on nie daje za wygraną i do tego upatruje winy w sobie. Jak mu to wytłumaczyć, że wszystko jest ok, ale ja po prostu nie mam ochoty?

- Małgosia z Białej Podlaskiej

Skąd bierze się brak ochoty na seks?


Spadek lub utrata potrzeb seksualnych może być związana z wieloma czynnikami. Jeśli jest powodem nieporozumień między partnerami, warto podjąć stosowne kroki w kierunku ustalenia etiologii oraz rozpoczęcia stosownego leczenia lub eliminacji przyczyny.

Jeśli utratę apetytu na seks wiąże Pani z rozpoczęciem terapii hormonalnej lub podjęciem antykoncepcji wówczas warto skonsultować problem z ginekologiem i poprosić o zmianę leków. Większość tabletek hormonalnych powoduje zmiany libido, zazwyczaj po ich odstawieniu wszystko wraca do normy. Na rynku istnieje wiele dostępnych metod antykoncepcyjnych, większość z nich nie wpływa znacząco na popęd seksualny a ich skuteczność antykoncepcyjna, przy odpowiednim stosowaniu, jest porównywalna z tabletkami.

Reakcja partnera na Pani obniżony popęd seksualny jest naturalna i wynika z obawy przed utratą atrakcyjności w Pani oczach. Proszę porozmawiać z partnerem o mechanizmach kierujących Pani libido, a samej pomyśleć o konsultacji z ginekologiem.

A czy Tobie zdarzyła się podobna sytuacja? jak się z Nią uporałaś? Podyskutuj na forum.

Anna Zawadzka - seksuolog, psycholog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Tytuł magistra psychologii stosowanej na Uniwersytecie Łódzkim otrzymała w specjalizacji z zakresu psychologii rodziny i małżeństw. Aktualnie pracuje w serwisie Psychorada.pl gdzie prowadzi konsultacje i kursy on-line.

Czytaj także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (38)
/3 miesiące temu
u mnie niskie libido bylo spowodowane szalejacymi hormonami jeszcze rok po porodzie.. lekarz zapisal mi tabletki antykoncepcyjne belara ktore w dwa miesiace wyregulowaly mi cyjk, krwawienia i poprawily libido.. teraz problemu nie mam :D
/4 miesiące temu
Na niski poziom kobiecego libido najlepsze naturalne rozwiązanie: zbijamywage.pl/kobieta/femin-plus-czy-to-najlepszy-preparat-na-kobiece-libido
/rok temu
nie zawsze jest tak że przyczyną spadku libido jest facet, brak odpowiedniego podniecenia, nawilżenia pochwy mogą być problemy zarówno psychiczne jak i fizyczne. Zanim udasz się do specjalisty innego niż ginekolog możesz spróbować takich ziołowych tabletek Feminam Libido bardzo dobre na podniesienie Libido jeśli te nie pomogą szkoda pieniędzy na inne z apteki i trzeba zacząć się leczyć
POKAŻ KOMENTARZE (35)