6 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o seksie!

Czy kobiecy wytrysk to bujda? Czy seksualnie do siebie pasujecie? Czy lubrykant zawsze pomoże? Czy kobiety lubią na lewo? Czy mężczyźni lubią z tyłu? Czy seks to samo zdrowie?
/ 16.02.2014 12:34

Seks powoli przestaje być tematem tabu. Mówi i pisze się o nim bardzo dużo, zarówno pod kątem medycznym i edukacyjnym, jak i doskonalenia techniki, w celu osiągnięcia większej satysfakcji ze współżycia. Są jednak sprawy, o których możecie jeszcze nie wiedzieć! Oto one!

6 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o seksie!

Fot. Depositphotos

Powiedzenie, że człowiek uczy się przez całe życie, tyczy się również życia seksualnego. A w sferze seksu, warto być ambitnym uczniem przez całe życie, bo przecież leży to w naszym (bardzo) osobistym interesie! Oto lista sześciu faktów o seksie, o które warto uzupełnić swoją wiedzę!

 

Kobiecy wytrysk naprawdę istnieje?

Niektórzy w ogóle o nim nie słyszeli, inni uważają, że to wyłącznie wymysł wybujałej wyobraźni scenarzystów filmów porno, lecz to nieprawda. Kobiecy wytrysk istnieje i choć nie jest częsty, i nie zdarza się każdej kobiecie, to jak najbardziej jest możliwy. Te, którym się to udaje, w momencie orgazmu wydzielają płyn, powstały w gruczołach okalających cewkę moczową. Kobiety, które go doświadczyły twierdzą, że orgazm z wytryskiem jest niezwykle silny i niezapomniany.

Czytaj więcej na ten temat: Damski wytrysk - instrukcja!

 

Niedopasowanie seksualne

Partnerzy nie zawsze do siebie pasują. Choć teoretycznie powinno być tak, że każda kobieta może uprawiać seks z każdym mężczyzną. Lecz w praktyce, nie zawsze to tak wygląda. Nasze narządy rodne mogą być różnie zbudowane, a fizyczne niedopasowanie partnerów może skutkować brakiem satysfakcji z seksu, a nawet bólem podczas współżycia. Na szczęście wachlarz pozycji seksualnych jest tak szeroki, że da się temu zaradzić również w przypadkach, gdy penis mężczyzny jest za duży lub za mały w stosunku do genitaliów jego partnerki. Wystarczy wykazać się odrobiną cierpliwości i determinacji, by mimo fizycznego niedopasowania sprawić, że seks będzie cieszył oboje partnerów.

 

Kierujmy się na lewo

Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że lewa strona łechtaczki oraz lewa strona pochwy są bardziej unerwione i bardziej wrażliwe na bodźce. Nie zostało to potwierdzone naukowo, lecz wiele kobiet potwierdz tę teorię własnymi doświadczeniami. Warto sprawdzić i potwierdzić lub wykluczyć ją na bazie własnych przeżyć.

 

Męska stymulacja w okolicach pupy 

Tylko homoseksualni mężczyźni lubią stymulacje w okolicach pupy? Starsze podręczniki z edukacji seksualnej oraz popkultura dość zgodnie propagują teorię, która mówi o tym, że pieszczoty okolic odbytu są przyjemne i pożądane wyłącznie przez mężczyzn o orientacji homoseksualnej. To mit! Te szczególnie unerwione okolice na męskim ciele bywają również źródłem przyjemności erotycznej dla heteroseksualnych panów. Choć bywają i tacy, którzy absolutnie wzdrygają się na samą myśl o tego typu pieszczotach. Dlatego warto rozmawiać, ponieważ również w sferze seksu, doskonale sprawdza się zasada, że kto pyta nie błądzi.

 

Warto sięgać po lubrykanty?

Pozornie może się wydawać, że zdrowej, młodej kobiecie nie będzie potrzebne dodatkowe nawilżenie, lecz to tylko pozory. Narządy intymne wielu kobiet nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości wydzieliny, by seks był przyjemny i nie skutkował podrażnieniami czy otarciami waginy. Lubrykanty są łatwo dostępne i niedrogie, a ich wpływ na pożycie seksualne jest nieoceniony. Można wybierać sposób wielu wariantów, również smakowych lub rozgrzewających.

 

Seks poprawia zdrowie i urodę?

Regularny seks poprawia zdrowie i urodę. Obiegowa opinia mówi, że seks to zdrowie. I jest w tym sporo prawdy! Tę teorię potwierdzają liczne badania naukowe. Życie seksualne, choć bywa bagatelizowane, ma istotny wpływ na naszą kondycję fizyczną i umysłową. Seks to doskonałe panaceum na wiele powszechnych bolączek i dolegliwości. Ponadto, podczas seksu u kobiet wzrasta poziom estrogenu, który odpowiada za piękny wygląd skóry i włosów. Dlatego regularny seks to doskonała recepta na zdrowie i urodę!

Więcej w artykule: 7 zdrowotnych korzyści z uprawiania seksu!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA