Jak rozpoznać niedoczynność tarczycy?

Na niedoczynność tarczycy najczęściej chorują kobiety. Jakich doświadczają objawów?
Marta Słupska / 21.08.2017 13:01

Objawy niedoczynności tarczycy pojawiają się w wyniku niedoboru hormonów produkowanych przez tarczycę. Problem ten występuje prawie pięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Jak rozpoznać niedoczynność?

Najczęstsze objawy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy objawia się spowolnieniem procesów w organizmie – chory może odczuwać bardziej lub mniej nasilone symptomy. Jednym z nich jest postępujące zmęczenie, zwiększenie masy ciała, senność i większe męczenie się. Choroba wpływa nie tylko na samopoczucie, ale tez na wygląd, sprawiając, że skóra pacjenta robi się blada, szorstka i sucha, a włosy łamliwe i słabe (z tendencją do wypadania).

Niedoczynność tego gruczołu wpływa także na perystaltykę przewodu pokarmowego, co sprawia, że chory cierpi na zaparcia.  

Innymi częstymi objawami schorzenia są:

  • zaburzenia pamięci,
  • pogorszenie koncentracji,
  • nastroje depresyjne,
  • nadmierne rogowacenie skóry,
  • problemy z zajściem w ciążę u kobiet.

To właśnie ten ostatni jest jednym z największych bolączek chorujących na niedoczynność tarczycy młodych kobiet. Doświadczają one bowiem często zaburzeń miesiączkowania, a ich okresy są krótkie, ale obfite. U mężczyzn niedoczynność może powodować zaburzenia libido i potencji.

Masz problemy z włosami? Zamów odpowiednie kosmetyki w niższych cenach, na stronie ezebra kody rabatowe.

Pozostałe objawy niedoczynności tarczycy poznacie na naszym filmie!

Czy niedoczynność tarczycy uniemożliwia odchudzanie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/19.02.2018 06:59
świńska tarczyca suplement diety Thyroid TR Thiroyd NDT tajski Naturalne rozwiązanie dla syntetycznych hormonów tarczycy. Potoczna "świnka" jest zdrowa, skuteczna i tania. Mam sprowadzany z Tajlandii suplement diety Thiroyd 1000 tabletek po 60 mg. Sprzedaję po 180zł + 20 zł przesyłka pobraniowa. Również mam suplement Thyroid TR (bez laktozy i glutenu), 1000 tabletek po 60 mg, za 250 zł, włącza to koszt wysyłki rejestrowanej z Tajlandii. Mogę też go wysłać z Polski, ale za 350 zł. Proszę przekaż znajomym. dziekuję z góry Jan Krongboon massagewarsaw malpa gmail
/30.01.2018 15:48
Wydaje mi się, że to może mieć zwiazek ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzem, czasami warto zianwetsować na przykłąd w maskę antysmogową np. ozonemask.pl/maski-casual i wtedy oddychamy lepszym powietrzem i nasze komórki są lepiej dotlenione.
/18.11.2017 16:05
Nigdy nie podałabym imienia swojego lekarza w internecie ,bo trole internetowi gnoją najlepszych lekarzy . Te artykuliki z trolami nie pisane przez lekarzy temu służą,aby najwiecej otrzymać w google awards i co dwa zdania umieszczać reklamy w artykule ,lekki zarobek naganiany ilością osób
POKAŻ KOMENTARZE (8)