Mieszkanie zdradza charakter właściciela

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś... Mieszkanie zdradza charakter właściciela i wie o tym nie tylko perfekcyjna pani domu. Sprawdź!

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś... Mieszkanie zdradza charakter właściciela i wie o tym nie tylko perfekcyjna pani domu. Sprawdź!

Mieszkanie stanowi dokładne odzwierciedlenie jego właściciela? Tak, wnętrze domu, to my od środka. Analizy tego stanu rzeczy dokonali uczeni zajmujący się symboliką, m.in. dr Ewa Sroczyńska. Więc rozejrzyjmy się wokół siebie, jakie jest to nasze mieszkanie, wnętrze?

Sprawdź: Linie dłoni - co oznaczają?

Mieszkanie a charakter - sprawdź!

fot. Fotolia

Obszerne czy małe mieszkanie?

Jeżeli twoje mieszkanie jest obszerne - jesteś osobą roztropną, która wie, co ma robić w życiu, o szerokich horyzontach. Małe, zagracone mieszkanko wskazuje na osobę o niewielkiej motywacji, poprzestającej na tym, co jej życie przyniesie.

Symbolika okien

Okno symbolizuje wyjście na świat, wrażliwość, otwartość na wpływy z zewnątrz. Jeżeli jest czyste, patrzymy na życie "czystym spojrzeniem", odrzucając pryzmat przykrych doświadczeń i żalu. Kwiaty, firanki w oknach wyrażają chęć, aby świat był ładniejszy niż jest. Kraty w oknach to znak, że boimy się świata, zamykamy się.

Symbolika drzwi

Drzwi są symbolem zmian, przegrodą, przejściem z jednej sfery do drugiej. To tajemnica o nas. Liczne zamki, blokady mówią, że niechętnie pokazujesz innym swoje prawdziwe oblicze i jaki naprawdę jesteś. Przezroczysta szyba, drzwi otwierające się do wewnątrz są zaproszeniem dla innych - chodźcie, podzielę się "sobą", lubię przebywać w towarzystwie innych.

Symbolika wnętrza kuchni

Kuchnia jest odpowiednikiem naszego życia seksualnego, uczuć, namiętności. Obszerna, jasna mówi o właścicielu kochającym ludzi. Częstotliwość przebywania w kuchni określa nasz stosunek do seksu. Jeżeli lubisz gotować, analogicznie jesteś osobą lubiącą dawać miłość, otwartą i pełną twórczej fantazji. Jeżeli tylko jeść - jesteś biorcą miłości, nie wykazującym inicjatywy. Brak kuchenki - chłód emocjonalny, odrzucenie uczuć, pogarda dla miłości. Brak pożywienia jest równoznaczny z brakiem przyjaciół. W sensie psychologicznym kuchnia to nasz układ trawienny. Przygotowanie pożywienia odpowiada procesowi trawienia, nie sprzątnięte okruchy - zaleganie toksyn w naszym organiźmie.

Symbolika pozostałych pomieszczeń

Łazienka symbolizuje proces oczyszczenia się, zmywania win.

Piwnica - to, co mamy w zakamarkach naszej duszy, zapomniane, zepchnięte do podświadomości.

Strych to nasz mózg, pamięć. Stare przedmioty znajdujące się tam, to zdarzenia i sytuacje nieuświadomione.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 lata temu
no z tym małym mieszkaniem to pojechali na maxa :) ok, mieszkamy w kawalerce z mężem. robimy co możemy żeby nie była "zagracona". mamy ją podzieloną składana ścianą sowan dzieki czemu mamy troche wydzielonej przestrzeni i jest to mocno wygodne. mieszkamy w dużym mieście i póki co nie stać nas tu na kupno czegoś większego. i zupelnie nie uważam że źle to o nas świadczy.
/3 lata temu
Chodzi o TO mieszkanie ,w którym ktoś wolałby zamieszkać gdyby mógł sobie bez żadnych ograniczeń na to pozwolić a nie o TE ,w którym mieszkamy z konieczności.Ja mieszkam w małym mieszkanku ,bo mnie zwyczajnie na duże nie stać ale wolałabym zdecydowanie zamieszkać w dużym ,obszernym domu najchętniej oplecionym zielonym bluszczem i to też o czymś świadczy.
/3 lata temu
Psychologia dla ubogich.
POKAŻ KOMENTARZE (6)