Jak pracować pod presją czasu - praktyczne porady psychologa

Co robić, gdy pracy przybywa a czasu coraz mniej? Dowiedz się, jak efektywnie pracować pod presją czasu
Marta Wilczkowska / 11.06.2014 06:58
Justyna Glińska, psycholog z Centrum - Ja odpowiada na pytanie dlaczego nasza efektywność w pracy spada, gdy goni nas czas. Dowiedz się też, jak zorganizować czas pracy tak, by uniknąć nagromadzenia obowiązków i co zrobić, by praca pod presją czasu była jak najmniej stresująca.

To nie presja czasu wpływa na spadek efektywności w pracy. Dzieje się tak ze względu na stres, który jej towarzyszy. Idealnym rozwiązaniem jest dobra organizacja pracy, pozwalająca uniknąć nagromadzenia obowiązków tuż przed ostatecznym terminem. Jeśli jednak racjonalne rozplanowanie zadań jest niemożliwe, warto zadbać o komfort wykonywanej pracy i regenerację sił (np. podczas snu).

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/15.01.2019 19:58
A jesli ktos ciagle wrecz wyrywa ci prace z rak bo on akurat nic nie robi a szef idzie .. a jesli co bys nie robil odwracaja wszystko po ich mysli .". nie tak .. za duzo . Za malo . Wolniej .. teraz szybciej .. zostaw to zrob tamto .. czemu tamtego nie zrobiles " mimo wysokich kwalifikacji i duzego doswiadczenia czujesz sie jak nie z tej planety..