Dialog autysty z wirtualnym rozmówcą

Więcej czasu spędzonego w domu i mniej ruchu na świeżym powietrzu to większa szansa,że nasze dzieci będą krótkowidzami./fot.Fotolia
„Symulowane konwersacji między dorosłymi chorymi na autyzm a wirtualnym partnerem może pomóc we wzajemnych interakcjach”– czytamy w Eurekalert!
/ 18.03.2011 11:18
Więcej czasu spędzonego w domu i mniej ruchu na świeżym powietrzu to większa szansa,że nasze dzieci będą krótkowidzami./fot.Fotolia

Więcej niż połowa dorosłych chorych na autyzm ma intelektualne predyspozycje do nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. Według Raportu Amerykańskich naukowców dorośli z autyzmem, którzy wzięli udział w badaniu nad wirtualnym symulatorem konwersacji wypadli pozytywnie w doświadczeniu podtrzymując opinię o użyteczności i jakości symulacji. W artykule poświęconym wirtualnym konwersacjom autor dowodzi, że chorzy na autyzm uczestnicy doświadczenia, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje w rozmowie z wirtualnym partnerem podawali różne opcje dialogu, byli skłonni do inicjowania i podtrzymywania konwersacji na różne tematy oraz wyciągania z rozmowy.

Źródło: Eurekalert 17.03.2011 / psz

Polecamy: U osób z autyzmem odkryto zmiany w mózgu

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA