Ziółka na niestrawność i zgagę

Ziółka na niestrawność i zgagę

Spożywanie posiłku zbyt szybko lub niewygodna pozycja w czasie jedzenia – nierzadko powodują niestrawność.
/ 25.10.2017 13:24
Ziółka na niestrawność i zgagę

Spożywanie posiłku zbyt szybko lub niewygodna pozycja w czasie jedzenia – nierzadko powodują niestrawność.

Jeśli dolegliwość ta występuje często, przyczyną mogą być zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Zgaga to pospolita dolegliwość kobiet w ciąży lub osób otyłych. Może też być skutkiem ubocznym leczenia farmakologicznego.

Herbatka z kopru włoskiego i melisy: oba te zioła działają uspokajająco na żołądek, zaś melisa dodatkowo sprzyja odprężeniu, jeśli jedną z przyczyn dolegliwości jest stres. Składniki herbatki: 10 g suszonych nasion kopru włoskiego, 15 g suszonych lub 45 g świeżych liści melisy, 3 g suszonej kory cynamonowca lub szczypta mielonego cynamonu, 500 ml wody. Sposób przyrządzania herbatki z kopru włoskiego i melisy: wsypujemy zioła do czajniczka, zaparzamy świeżym wrzątkiem i parzymy 10 minut. Dawkowanie: kieliszek do wina po posiłkach.

Wiąz amerykański w kapsułkach lub 5 g sproszkowanej kory wiązu rozmieszanej w filiżance wody – może załagodzić zgagę.

Nieżyt żołądka, czyli zapalenie błony śluzowej żołądka, jest częstym następstwem przejadania się lub spożywania potraw sprzyjających rozstrojowi żołądka. Objawiać się może nudnościami, wymiotami, biegunką lub zgagą. Objawy na ogół dość szybko ustępują. W nieżycie żołądka pomocna jest herbatka z wiązówki błotnej.

Herbatka z wiązówki błotnej: wiązówka jest ziołem uspokajającym i wybitnie łagodzącym, co zmniejsza stany zapalne i pomaga zmniejszyć ilość kwaśnych wydzielin żołądka. Składniki herbatki: 25 świeżych kwiatów wiązówki błotnej, 500 ml wody. Sposób przyrządzenia: wkładamy ziele do czajniczka, zalewamy wrzątkiem i parzymy przez 10 minut. Dawkowanie: pić duży kubek herbatki, dopóki utrzymują się ostre dolegliwości, w razie potrzeby wypić następny kubek. Uwaga: osoby uczulone na aspirynę powinny unikać większych dawek wiązówki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/10.12.2014 10:52
tylko kupujcie w sklepach zielarskich,ale nigdy od prywatnego ssprzedawcy.Ja kupilam od takiego niby to zielarza o nazwisku Rutecki (reklama w ,internecie:natanaeleclipso, a teraz mam informacje z internetu o oszustwie dotyczy to tego pana natanaela, Dlatego to pisze bo jestem ta oszukana .
/09.05.2013 21:47
wolę jednak naturalnie sie leczyć, np tutaj http://www.naturala.pl/tag/561/co_na_niestrawnosc mają dobre propozycje co do takiej metody :)
/19.10.2009 11:24
Jeśli je się jak świnia czyli korytkowo (wszystko) to nie ma się co dziwić że się ma problemy z trawieniem,wzdęciami i gazami.Jestem na Diecie optymalnej ponad 4 lata,moja znajoma ponad 9 i nigdy nie mamy problemów z układem trawiennym.Nawet kiedy idziemy do ubikacji praktycznie nie musimy używać dezodorantów lub masek aby wyjść spokojnie, bo praktycznie nic nie śmierdzi.Nie to co kiedyś.
POKAŻ KOMENTARZE (3)