Zioła na bezsenność (galeria)

Bezsenność jest męczącym stanem, który dotyka wiele osób żyjących w ciągłym stresie. Jednym z naturalnych sposobów na tę dolegliwość są zioła. Melisa, rumianek, kozłek lekarski czy gynostemia ułatwią zasypianie i sprawią, że obudzimy się wypoczęci i będziemy w dobrym nastroju.
/ 15.12.2011 08:37
Lawenda lekarska (łac. Lavandula officinalis) jest rośliną śródziemnomorską, uprawianą w wielu krajach Europy. Właściwości lecznicze wykazuje olejek, który jest bezbarwną lub jasnożółtą cieczą o przyjemnym zapachu i gorzkim smaku. Olejek lawendowy działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie, uśmierza ból głowy, zmniejsza bezsenność i napięcie nerwowe.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.04.2012 15:43
Człowiek około 30% swojego życia spędza w sypialni. Sen jest dla każdego organizmu jest bardzo ważnym czynnikiem służącym regeneracji. Cedrowa poduszka pozwoli w czasie snu zaczerpnąć cudownej energii i poprzez aromaterapię doprowadzić nas do harmonii i równowagi. Kojące nerwy fitocydy pomagają wprowadzić nas w stan rozluźnienia i pomagają uzyskać regularny oddech. Ten z kolei jest kluczem do uzyskania harmonii i równowagi w organizmie. Spać na niej mogą zarówno zdrowi jak i cierpiący na różnego rodzaju dolegliwości. Aromat cedru działa uspokajająco na układ nerwowy człowieka. Po kilku nocach ustępują kłopoty x drogami oddechowymi. Poduszka jest doskonała dla astmatyków. Przechodzą bóle głowy, normalizuje się sen. Cedr wydziela przyjemny zapach uspokajający i pomagający zasnąć. Nasycając powietrze biologicznie aktywnymi substancjami (fitoncydami), zabijają szkodliwe zarazki, pomagając tym samym systemowi odpornościowemu. Latem zapach Cedru Syberyjskiego skutecznie odstrasza komary http://www.zdrowysencedrowy.pl