POLECAMY

Kasztany - naturalny sposób na obrzęki

Kasztanowce to jedne z najpopularniejszych drzew polskich parków. Podpowiadamy, jak wykorzystać prozdrowotne właściwości tego drzewa
Kasztany - naturalny sposób na obrzęki fot. Lenka Pužmanová
Choć kasztanowce królują w większości polskich parków, w większości wiemy o kasztanach tyle, że Zuzanna lubi je tylko jesienią. Te dorastające nawet do 25 metrów drzewa zaczęto sadzić w Polsce dopiero w XVI wieku, jeszcze później odkryto, że posiadają prozdrowotne właściwości.

Medycyna naturalna znalazła zastosowanie dla kory kasztanowców, ich kwiatów (jednak wyłącznie tych białych) oraz nasion kasztanowca, czyli popularnych kasztanów (wbrew pozorom kasztany to nasiona, a nie, jak często się je nazywa - owoce)

Wyciągi z kwiatów i nasion kasztanowca można stosować zarówno zewnętrznie, jak i doustnie. Ze względu na swoje właściwości łagodzące wyciągi z kasztanowca pomagają leczyć:
Wyciąg z nasion i kory kasztanowca pomaga również w usuwaniu obrzęków spowodowanych przez czynniki naturalne, takie jak np.:
A także:
  • stany zakrzepowe żył
  • stany zastojowe żył
  • owrzodzenia żylakowate
  • żylaki odbytu, czyli tzw. hemoroidy

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)