Jak sobie poradzić z przejedzeniem fot. Fotolia

Sposoby na świąteczną niestrawność

Objawia się uczuciem ciężkości w żołądku, wzdęciami. Zwalcz ją szybko i skutecznie.
Agnieszka Czechowska / 09.03.2015 06:59
Jak sobie poradzić z przejedzeniem fot. Fotolia
Niestrawność spowodowana jest przejedzeniem. Dlatego najlepszym sposobem zapobiegania niestrawności jest spożywanie niewielkich porcji jedzenia. Czasem jednak trudno nie ulec pokusie. Pałaszujesz talerz bigosu oraz schabowego i... potrzebujesz natychmiastowej pomocy.

Jak walczyć z niestrawnością?

Masaż

Gdy czujesz, że masz brzuch jak balon, wówczas zrób sobie masaż. Kolistymi ruchami masuj brzuch zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Ulgę przyniesie też ciepły okład (np. z termoforu lub poduszki elektrycznej).

Roślinne leki

Możesz również pogryzać nasiona kopru włoskiego lub sięgnąć po preparat na wzdęcia dostępny bez recepty (np. Espumisan, Manti Gastop, Iberogast). Uczucie pełności oraz ciężaru w żołądku zniknie, jeśli wypijesz szklankę chłodnej herbatki z mięty. Trawienie przyspieszają także takie zioła takie jak: dziurawiec, kminek i anyż. Łyżeczkę wybranego ziela zalej szklanką wrzątku i parz 10 minut.

Dowiedz się więcej:

4 zioła na niestrawność
Niestrawność czy refluks? Sprawdź, co ci dolega!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.03.2015 21:35
Oo święta za pasem więc trzeba i organizm odpowiednio do nich przygotować:) Żeby czuć się dobrze mimo pogody pochmurnej.