Hibiskus obniża ciśnienie

Kwiat hibiskusa, zwany chińską różą, jest nie tylko piękną ozdobą, ale i skutecznym lekiem
Hibiskus obniża ciśnienie

Przy lekko podwyższonym ciśnieniu krwi lekarze jako podstawowy rodzaj terapii zalecają większą aktywność fizyczną i zmianę sposobu odżywiania. Okazuje się, że najwięcej skorzystają ci, którzy zastąpią słodzone napoje herbatką z hibiskusa. W USA przeprowadzono niedawno badania, z których wynika, że picie 3 razy dziennie filiżanki naparu z hibiskusa obniża ciśnienie skurczowe aż o 7 mm Hg.
U osób stosujących taką terapię poprawa nastąpiła już po 6 tygodniach. To wynik porównywalny ze skutecznością niektórych leków na receptę.

Rady polek.pl:
- W sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością można kupić suszone liście hibiskusa (cena ok. 5 zł/150 g). Zrobiona z nich herbatka ma przyjemny kwaskowaty smak.

Sposób parzenia: zalej łyżeczkę lub torebkę ziół szklanką wrzątku i zostaw pod przykryciem na 10 minut. Przed wypiciem zamieszaj.

- Hibiskus wchodzi też w skład gotowych herbatek. Wybieraj takie, które mają go najwięcej (zajmuje jedno z pierwszych miejsc na liście składników), np. Dzika róża z hibiskusem, Melisa z hibiskusem, Ogród smaku z hibiskusem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
A ja potrzebuje czegos co podnosi cisnienie. JAk tylko czuje ze cos sie złego dzieje z moim cisnieniem wypijam mała kawe niskodrazniaca. Chyba jednak lepiej jest miec niskie niz wysokie cisnienie.