POLECAMY

5 domowych syropów na kaszel! Można je podawać także dzieciom

Potrzebne składniki kupisz w sklepie spożywczym. A samo przygotowanie syropów na kaszel zajmie ci tylko kilka minut. Podajemy przepisy i dawkowanie. Przeczytaj!
/ 8 miesięcy temu

Na początek 2 fakty.

  1. Przeziębienia nie ma sensu leczyć antybiotykami – te na wirusy po prostu nie działają. Mogą się przydać dopiero, gdy z racji powikłań dojdzie do nadkażenia bakteryjnego. Czy tak się stało, potrafi ocenić lekarz i tylko on ma prawo ordynować antybiotykoterapię.
  2. Zazwyczaj nie powinniśmy także brać leków złożonych! Wiele środków przeciw grypie i przeziębieniu zawiera kilka substancji, np. przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol lub ibuprofen, zmniejszającą obrzęk śluzówek pseudoefedrynę, a do tego jakiś składnik przeciwhistaminowy czy przeciwkaszlowy. Leki takie mają za zadanie łagodzić całe spektrum objawów, np. katar, kaszel, ból mięśni i gorączkę. Jeżeli jednak nie mamy kompletu wymienionych dolegliwości, oznacza to, że faszerujemy się którymś ze składników gratis, obciążając przy tym wątrobę. Co zatem robić? Skupić się na konkretnych symptomach. A także przetestować domowe sposoby na przeziębienie.

Tym razem zajmiemy się kaszlem. Na kolejnych stronach znajdziecie przepisy na domowe syropy. Można je stosować u wszystkich  – także dzieci powyżej 1 roku życia (o ile nie są uczulone na któryś ze składników, np. miód). Przy każdym syropie podajemy jaki typ kaszlu łagodzi oraz jak prowadzić kurację. Na zdrowie!Ziołowe inhalacje na kaszel i katar

Gdy męczy cię mokry kaszel

Co warto wiedzieć o syropie z cebuli
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 miesiące temu
z dzieckiem nigdy nic nie wiadomo, ale ja chętnie sięgam po moje sprawdzone sposoby m.in. tonik Floradix na gardło i dobra herbata z miodem
/7 miesięcy temu
Ja chodzę z dzieckiem do bardzo dobrego lekarza rodzinnego w przychodni Prima Med. I sam mnie namówił do tego, żeby podawać jak najwięcej środków naturalnych. W przypadku kaszlu działają najlepiej i sama się o tym przekonałam. Dobrze, że mi to wtedy podpowiedział.
/8 miesięcy temu
My Polacy mamy taki nawyk, dodam, że dość powszechny a zarazem niebiezpieczny w konsekwencji: zazywanie kilku róznych preparatów "przeciwgrypowych" jednoczesnie, nie zwracajac uwagi na to, ze zawieraja te sama substancje aktywna. Warto wyraznie podkreslic, ze te wszystkie grypexy, koldrexy, ferwexy i inne cuda to nie sa lekarstwa na przeziebienie! Pozwalaja co prawda zlagodzic objawy przeziebienia, ale nie zwalczaja wirusa. Są takie homeopatyczne syropy BIO z Rokitnikiem, dodawane do wody lub zażywane na łyżeczce, które w takich stanach infekcyjnych i różnych powikłaniach radzi sobie bardzo dobrze i nie faszeruje się żadną chemią. Rokitnik to bomba witaminowa, zawiera 10 razy więcej Wit C niż pomarańcze, a Wit A mają 3 razy więcej niż marchew. Tutaj jest najtańsza wysyłka, sprawdziłem: https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/16-konopny-bio-syrop-z-rokitnikiem-270ml.html , mam nadzieje że komuś pomogłam. Pozdrawiam