Dlaczego zimą częściej chorujemy? Poznanie tych 7 powodów sprawi, że unikniesz grypy i przeziębienia!

Każdy sposób jest dobry, by nie męczyć się z katarem i kaszlem. Warto więc wiedzieć, jakie czynniki sprzyjają zachorowaniu zimą.
Marta Słupska / 11 miesięcy temu

Zima, temperatura spadła poniżej zera, a ty znowu jesteś chora? Nie martw się, nie tylko ciebie dopadł kaszel i katar. Powszechnie wiadomo, że w Polsce szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec. Zimą też, częściej niż wiosną czy latem, się przeziębiamy. Dlaczego tak się dzieje?

Zawirusowana zima

To, że zimą częściej chorujemy, nie zależy tylko od tego, że jest zimno. Pogoda ma w tym jednak swój znaczący udział. Wirusy przeziębienia i grypy właśnie o tej porze roku najczęściej nas atakują.

Nie można zachorować na grypę lub się przeziębić jedynie z powodu przemarznięcia, jednak zimno sprzyja infekcjom odpowiedzialnym za tego rodzaju zakażenia
– powiedział prof. Stan Spinner z Texas Children’s Pediatrics w wypowiedzi dla „New York Times”.

Dlaczego więc zimą jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje? Wszystko wyjaśniamy w galerii.

Zobacz też:
7 skutecznych sposobów na grypę
Zimno, coraz zimniej… Jak radzić sobie z mrozem i się nie przeziębić? 7 ważnych zasad

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/9 miesięcy temu
Chorujemy bo się nie zabezpieczamy odpowiednio. Ja biorę witaminę C, witaminę D i oraz kwasy omega-3, wszystko w suplementach od firmy natural i jakoś tą zimę nie byłam chora.
/10 miesięcy temu
ja mam tę aplikację nawet teraz i nie zamierzam jej odinstalowywać. może się przydać w nagłych sytuacjach
/10 miesięcy temu
Najlepiej takie niepokojące objawy skonsultować z lekarzem i ja w tym roku zaczęłam korzystać z serwisu lekarzObok co jest dla mnie wygodną opcją, bo wizyta odbywa się w ciągu godziny od zgłoszenia.
POKAŻ KOMENTARZE (3)