Męczy cię suchy kaszel? Przedstawiamy 5 prostych przepisów na syropy, które ci pomogą

Do większości z nich wystarczą 2-3 składniki, które każdy z nas ma w kuchni.
Marta Słupska / rok temu

Zima dopiero się zaczęła, a ty już przeziębiona? A może kichanie i kasłanie męczy twoje dziecko lub partnera? Jeśli to nic poważnego, możesz pomóc sobie lub bliskim domowymi sposobami, na przykład przygotowując własny syrop na kaszel. Takie domowe mikstury są często zdrowsze i tańsze niż apteczne.

Czym jest kaszel?

Kaszel to obronna reakcja organizmu, która pozwala pozbyć się nadmiaru bakterii. Może być suchy lub mokry, czyli z odkrztuszaną wydzieliną. Kaszel męczy nas zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy łatwiej o przeziębienie. Jeśli nie towarzyszy mu wysoka gorączka, bóle mięśniowe i inne niepokojące dolegliwości, które powinny być skonsultowane z lekarzem i poddane odpowiedniemu leczeniu, możemy pomagać sobie doraźnie w domu. Jak?

Na pomoc przychodzą między innymi domowe mikstury – syropy, które możemy przygotować ze składników, które wielu z nas trzyma w kuchni. Te receptury, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, pozwalają szybciej wrócić do zdrowia i poczuć się lepiej.

Jak je przygotować i jakich składników będziemy do nich potrzebować? Oto 5 według nas najlepszych domowych syropów na kaszel – znajdziecie je w naszej galerii.

Jak radzić sobie z suchym kaszlem?
Syropy na kaszel bez recepty

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/9 miesięcy temu
u mnie ta aplikacja lekarzobok juz jest, bo we Wrocławiu jest mozliwosc umowienia wizyty. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu lekarzy, którzy do mnie na wizyty domowe przyjezdzaja. Mój Janek także ich polubił
/9 miesięcy temu
Nam po prostu nie raz LekarzObok pomagał w sytuacji kryzysowej, kiedy dzieciaki chore
/10 miesięcy temu
ta aplikacja działa we Wrocławiu i Warszawie? Świetna jest! Takiego czegoś brakowało u naszym kraju - lekarzobok - lekarz na telefon
POKAŻ KOMENTARZE (5)