Przeziębienie lub grypa? Oto 6 rzeczy, które powinnaś zrobić w domu, jak już wyzdrowiejesz

Nie czekaj aż zarazki się rozprzestrzenią.
Marta Słupska / 12.02.2018 13:05

Sezon przeziębieniowo-grypowy trwa. Wszyscy zastanawiają się, jak nie dać się chorobie, ale mało kto myśli o tym, co robić, gdy już jej ulegniemy. Czym powinniśmy się zająć, gdy wyzdrowiejemy? Koniec choroby nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni ani tym bardziej, że nie grozi ona naszym bliskim!

Zadania dla zdrowiejącego

Po grypie czy przeziębieniu w naszym domu może zostać wielu nieproszonych gości – wirusów i bakterii. W takich przypadkach samo wietrzenie pomieszczeń nie pomaga i powinniśmy skupić się także na dezynfekcji. Tylko czego?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć się za miejsca, w których przebywał chory, i to właśnie je w pierwszej kolejności wyczyścić. Niektóre przedmioty możemy wyprać lub wręcz wygotować, inne lepiej po prostu wymienić.

W naszej galerii znajdziecie podpowiedź dotyczącą sześciu najważniejszych rzeczy i miejsc w domu, które wymagają gruntownego wyczyszczenia po chorobie. Nie tylko po to, abyśmy sami nie byli narażeni na chorobotwórcze drobnoustroje, ale też by nie zagrażały one innym domownikom.

Zobacz także:
Słowacja i Włochy walczą z epidemią ciężkich przypadków grypy. Czy czeka nas najgorszy sezon grypowy od lat?
Powikłania przeziębienia i grypy – na co uważać?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/15.02.2018 13:46
polecam wprowadzić do diety olej konopny Pije olej ten 3 tydzień ,( zawsze miałam problem z zatokami) teraz kiedy pije olej 2 razy dziennie zatoki oczyszczają się , katar jest mniejszy! Pije go jeszcze na inne schorzenie! Szczerze polecam! Jest to bomba dla zdrowia! Mi olej bardzo smakuje ma lekko orzechowo- słonecznikowy smak poczytajcie o właściwościach oleju na konopiafarmacja pl
/13.02.2018 12:50
A najlepiej po prostu nie chorować:) Można profilaktycznie wspierać odporność, a jest rozwiązanie, który jednocześnie... wspomaga odchudzanie:) Probiox Plus - warto sprawdzić: zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/probiox-plus-nowoczesne-rozwiazanie-na-odchudzanie-i-nie-tylko