Grypa – codzienne nawyki, które zwiększają ryzyko infekcji

Jeśli je powielasz, możesz spodziewać się wirusa szybciej niż ci się wydaje.
Marta Słupska / 15.02.2018 12:48

W domu, pracy, szkole, na ulicy czy w komunikacji miejskiej – wszędzie możemy się zarazić grypą. Ta groźna choroba – szczególnie ze względu na niebezpieczne powikłania – kładzie do łóżka rocznie od 330 mln do 1,5 mld ludzi na świecie (zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia). Te liczby robią wrażenie.

Myjesz ręce? To nie wszystko!

Wszyscy to znamy: aby nie zarazić się wirusem grypy, trzeba przestrzegać higieny, a szczególnie myć ręce, nie przebywać w otoczeniu osób chorych, aby się od nich nie zarazić, a także szczepić przeciwko tej chorobie. Są jednak takie codzienne nawyki, które zwiększają ryzyko zachorowania, chociaż pozornie wydają się błahe i bez znaczenia.

O jakie nawyki chodzi? Zwyczajne, często powtarzane każdego dnia przez wielu z nas, w pracy i w domu. Bezrefleksyjnie i bezmyślnie prowadzą nas wprost w objęcia wirusa grypy. A przynajmniej znacząco zwiększają ryzyko złapania infekcji. A przecież tak łatwo je wyeliminować!

W naszej galerii znajdziecie 6 typowych błędów, które większość z nas popełnia, a to właśnie one mogą spowodować, że zachorujemy na grypę. Poznajcie je i… zwalczcie!

Zobacz także:Przeziębienie lub grypa? Oto 6 rzeczy, które powinnaś zrobić w domu, jak już wyzdrowiejesz
Powikłania przeziębienia i grypy – na co uważać?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/15.02.2018 13:42
Od kiedy pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam :) konopiafarmacja pl