"Uwaga nadwaga" kampania edukacyjna Centrum Dietetycznego Naturhouse

„Uwaga Nadwaga” – kampania informacyjno-edukacyjna

Bezpłatne konsultacje dietetyczne, profilaktyczne pomiary ciała oraz prelekcje w szkołach to tylko niektóre działania zaplanowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uwaga Nadwaga” organizowanej przez Centra Dietetyczne Naturhouse. Kampania potrwa od 17 września do 30 listopada 2012 r. Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.
/ 15.09.2012 20:10
"Uwaga nadwaga" kampania edukacyjna Centrum Dietetycznego Naturhouse

Skala problemu nadwagi jest z roku na rok coraz większa. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje już na epidemię otyłości. Liczba osób borykających się z nadwagą systematycznie wzrasta, a Polska znajduje się pod tym względem w czołówce państw na świecie!

Jak wynika z danych GUS w Polsce na nadwagę cierpi ponad 40% kobiet i 28% mężczyzn. Wzrasta również liczba nastolatków, którzy zmagają się z nadmiernymi kilogramami. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że już blisko co trzeci 11-latek w Polsce ma nadwagę.

Powodem tak dużej skali problemu są przede wszystkim niewłaściwe nawyki żywieniowe przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Rodzice nie uczą dzieci zasad zdrowego odżywania, bardzo często nie kontrolują też tego, co ich dziecko jada poza domem. Brakuje również właściwej edukacji żywieniowej w szkołach.

Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny. U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy. Zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupamówi Zofia Urbańczyk, dietetyk z Naturhouse, koordynator akcji „Uwaga Nadwaga”.

Za najczęstsze przyczyny nadwagi uznaje się zbyt małą aktywność fizyczną oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

Zmieniamy nawyki żywieniowe

Akcja „Uwaga Nadwaga” organizowana przez Centra Dietetyczne Naturhouse rozpocznie się 17 września 2012 roku i potrwa do końca listopada tego roku. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych.

– Chcemy zachęcić Polaków do zadbania o zdrowie własne oraz najbliższych i podjęcia walki z nadmiernymi kilogramami metodami, które będą zdrowe i zaowocują zmianą dotychczasowego sposobu odżywania – mówi Zofia Urbańczyk, koordynator akcji Naturhouse.

W tym celu przeprowadzony zostanie szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Zaplanowano m.in. spotkania informacyjne z rodzicami oraz pogadanki dla uczniów z udziałem dietetyka. Podczas prelekcji specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.

Bezpłatne konsultacje dietetyczne

W ramach kampanii we wszystkich Centrach Dietetycznych Naturhouse będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji połączonych z pomiarami ciała oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Każdy, kto odwiedzi Centrum Naturhouse otrzyma także specjalne poradniki zawierające cenne wskazówki żywieniowe.

– Na wizytę u dietetyka mogą się również zapisywać osoby, które chciałyby w zdrowy sposób przybrać na wadze lub profilaktycznie sprawdzić swoje wyniki i poddać ocenie eksperta dotychczasowe nawyki żywieniowe. Zapraszamy całe rodziny do naszych punktów, porada jest bezpłatna, a może okazać się niezwykle pomocna i motywująca do pozytywnych zmianprzekonuje Zofia Urbańczyk z Naturhouse.

Spotkania organizowane są także dla pracowników firm i instytucji. Aby zaprosić dietetyka do szkoły, przedszkola czy miejsca pracy wystarczy zgłosić się do najbliższego Centrum Naturhouse w danym regionie. Można również umówić się na spotkanie w placówce Naturhouse.

Program „Uwaga Nadwaga” został objęty patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Zdrowie.wieszjak.polki.pl objęło patronatem medialnym kampanię "Uwaga nadwaga".

Więcej informacji można uzyskać na stronie organizatora: www.naturhouse-polska.pl.

Źródło: Agencja Royal Brand PR/ mk i dr

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/19.09.2012 09:52
[quote=~Torfowy] Kogo chcecie uświadamiać? Jedzących czy produkujących? A może płacących nam pensje? [/quote] Po IP widzę, że oba posty wkleiła ta sama osoba. Producenci zawsze będą produkować zarówno zdrową, jak i niezdrową żywność. To od Ciebie zależy, po którą sięgniesz.
/19.09.2012 09:51
[quote=~gość] Przesłanie artykułu ŻAŁOSNE! Wypowiedzi ekspertów żałosne!! Jeśli niefaszerowana chemią kiełbasa kosztuje 40 zł, a ta tańsza 9 zł, to którą będzie jadł statystyczny Polak??? Która będzie częściej gościła na stołach polskich rodzin??? Chyba przestanę Was czytać. Akurat tu mnie zdenerwowaliście płycizną. [/quote] Najwyraźniej nie umiesz czytać lub masz problemy z rozumieniem tekstu. Gdzie w artykule masz napisane, żeby kupować droższe produkty? Wiesz w ogóle na czym polega zdrowe odżywianie? Jeśli nie, to nie powinieneś/-aś się wypowiadać. Akcja, z tego, co rozumiem, ma na celu szczerzenie wiedzy na temat tego, co jest zdrowe, a co nie, propagowanie dbania o siebie, swoją sylwetkę i zachęcanie do podejmowania ruchu. Gdzie tu płytkość lub złe przesłanie?...
/19.09.2012 09:24
Ale tu nie chodzi chyba o to, żeby kupować drogie rzeczy, tylko raczej aby jeść zdrowo i i zmienić swoje nawyki żywieniowe, np. nie wychodzić z domu bez śniadania albo pić wodę zamiast coli... wiem, wiem, czytanie ze zrozumieniem jest trudne :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)