POLECAMY

Otworzono Bank Mleka Kobiecego

28 marca 2012 roku otworzono w Warszawie Bank Mleka Kobiecego. Być może to ukróci praktyki sprzedawania pokarmu przez internet – informuje serwis rp.pl w artykule "Walczą z handlem ludzkim mlekiem".
Otworzono Bank Mleka Kobiecego

O tym, że kobiece mleko można swobodnie kupić przez internet, wiadomo od dawna. Oferty kupna i sprzedaży widnieją m.in. w serwisach ogłoszeniowych i na forach internetowych. Kto kupuje mleko innych matek? Panie, które z różnych względów nie mogą karmić: nie mają wystarczającej ilości pokarmu lub przyjmują leki. Niestety, mleko kupowane przez internet, a więc nieprzebadane, może zagrażać zdrowiu dziecka (można w ten sposób nawet zarazić niemowlę HIV).

Aby ułatwić matkom dostęp do mleka, otworzono wczoraj Bank Mleka Kobiecego w warszawskim szpitalu im. prof. Orłowskiego. Na razie będzie funkcjonował na małą skalę i pomagał tylko pacjentkom szpitala i ich pociechom. Szpital zapłaci za przechowywanie pokarmu, a urząd miasta zobowiązał się dofinansować sterylizator mleka, na który pieniądze zbierała Fundacja Bank Mleka Kobiecego.

Źródło: rp.pl/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)