POLECAMY

8 niewinnych zwyczajów, które rujnują zdrowie. Założymy się, że też tak robisz!

Nawyki, o których mowa, powiela większość z nas. Chociaż nie wydają się niehigieniczne, mogą nam szkodzić…
Marta Słupska / 3 miesiące temu

Są takie zwyczaje, które powtarzamy przez lata, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo rujnują nasze zdrowie. Powielamy je, bo się do nich przyzwyczailiśmy. Tak robili nasi bliscy: rodzice, dziadkowie. Nigdy więc ich nie kwestionowaliśmy, nie zaprzątało naszej myśli, że mogą nam szkodzić. A jednak.

Bakterie wokół nas

Jeśli myślisz, że najwięcej bakterii znajduje się w łazience i ubikacji, jesteś w błędzie. Tak naprawdę zarazki otaczają nas na co dzień, a ich nagromadzenie jest szczególnie duże na przedmiotach codziennego użytku takich jak: telefony, klawiatury komputera, deski do krojenia, klamki, poręcze… Dotykamy ich setki razy dziennie – my i inni ludzie, którzy nas otaczają.

Bakteriom sprzyjają miejsca wilgotne i ciepłe – chętnie rozwijają się więc na gąbkach, ściereczkach, w pojemnikach na szczoteczki do zębów czy ociekaczach do naczyń. Mikrobiolog dr Chuck Gerba z Uniwersytetu Arizony zbadał, że na takich właśnie przedmiotach jest aż 200 tysięcy razy więcej bakterii niż… na przeciętnej desce klozetowej.

Szokujące? To jeszcze nie wszystko – w naszej galerii znajdziecie 8 sytuacji, które sprzyjają namnażaniu i roznoszeniu drobnoustrojów. Tak robi większość z nas nie zdając sobie sprawy, że ryzykujemy własnym zdrowiem!

Polecamy:
Zimno, coraz zimniej… Jak radzić sobie z mrozem i się nie przeziębić? 7 ważnych zasad
Robbie Williams szczerze o swoim zdrowiu: „Walczę z chorobą, która chce mnie zabić”

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/3 miesiące temu
Jest dużo nawyków które rujnują nam zdrowie.. ja np dużo jadłm słodyczy, jadłam nieregularnie. ale w końcu wzięłam się za siebie, zaczęłam cwiczyć, stosowac iqacai i udało mi się pozbyć złych nawyków, schudłam i w końcu czuję się szczęśliwa.
/3 miesiące temu
mnie najbardziej pomogła racjonalna dieta, no i aktywnosc fizyczna - kupilam rower w media expert, jezdze sobie, dobrze jem i bez specjalnego nakladu sil schudłam 6 kilogramów i bardzo to widać. Polecam.
/3 miesiące temu
@robo No i dobrze. Takich sklepów nam trzeba, żeby wszystko się tam dało kupić
POKAŻ KOMENTARZE (5)