Rozszerzenie naczyń mózgu może wywoływać  ból głowy, szczególnie poprzez prowokowanie napadów migreny

Masturbacja a zaburzenia potencji

Choć obecnie uważa się, że masturbacja sama w sobie nie jest szkodliwa, jednak zauważalny jest pewien trend występowania zaburzeń wzwodu u osób nadmiernie masturbujących się. Istnieją pewne mechanizmy związane z masturbacją, które mogą pośrednio uczestniczyć w powstawaniu problemów ze wzwodem.
/ 05.10.2010 23:31
Rozszerzenie naczyń mózgu może wywoływać  ból głowy, szczególnie poprzez prowokowanie napadów migreny

U mężczyzn często masturbujących się problemem nie są powikłania fizyczne. Ewentualnych zaburzeń erekcji należy dopatrywać się w tle psychogennym. Najczęstszymi przyczynami tych zaburzeń są: przewlekły stres, depresja, zmęczenie, problemy w relacjach w związku, problemy w rodzinie, w pracy. Kluczowym momentem w powstawaniu zaburzeń erekcji na tle psychogennym jest nieudany stosunek z powodu nie osiągnięcia potrzebnego wzwodu albo jego osłabienia w trakcie stosunku. Pojawia się strach, czy jest ze mną wszystko w porządku, czy następnym razem też nie wyjdzie. To oczywiście powoduje kolejną porażkę i utrwalenie się lęku. Mężczyzna wpada w mechanizm błędnego koła, z którego nie może wyjść, dopóki nie zrozumie istoty zaburzeń, które go dotknęły.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)