POLECAMY

Lampka wina na zdrowie

Jeszcze parę lat temu żaden lekarz nie odważyłby się polecić wina jako lekarstwa przeciw niektórym schorzeniom.
Jeszcze parę lat temu żaden lekarz nie odważyłby się polecić wina jako lekarstwa przeciw niektórym schorzeniom.

Lampka wina na zdrowie

Wraz z nadejściem do Polski mody na kuchnię śródziemnomorską, a także rozwojem badań naukowych, winny trunek powrócił do łask. Okazuje się bowiem, że jest doskonałym środkiem odstresowującym i rozluźniającym. Zawarte w napoju przeciwutleniacze niszczą wolne rodniki, tym samym zapobiegając nowotworom, a także opóźniając proces starzenia.

Spożywanie wina podczas posiłku powoduje wzmożone wydzielanie śliny i zwiększoną produkcję enzymów. To sprawia, że mamy lepszy apetyt, a substancje odżywcze są trawione szybciej. Zawarta w winie witamina C poprawia z kolei działanie systemu nerwowego.

Kardiolodzy twierdzą ponadto, że czerwony trunek jest naszym sprzymierzeńcem w walce z chorobami serca. Umiarkowane picie wina zmniejsza ryzyko zawału, lekarze zalecają jednak ostrożność – zwłaszcza osobom chorym na nadkwasotę i wrzody oraz cukrzykom. Uwaga – przedawkowanie „winnego lekarstwa” oprócz innych szkód na zdrowiu, spowoduje silny ból głowy!

mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/6 lat temu
Jestem pacjentka doktora Gordona z Duesseldorfu .Wydobyl mnie prawie z grobu przed siedmiu latami.Mialam raka PLUCA,doktor mnie leczyl po operacji,aby RAK nie zaatakowal dalszych ORGANÒW,no i wyszlam z tej choroby.Pije od czasu do czasu kieliszek dobrego wina z Chile,albo Argentyny,bo francuskie za drogie. Dlatego to jest prawda,jedna lampka wina jest NA ZDROWIE !! Strona dr.Gordona :www.schmerzenzentrum.de. Telefon:OO49-211-1737434O76
/7 lat temu
Zgadzam sie z tym ze lampka wina zdecydowanie nie zaszkodzi...Malo tego ja teraz polubiłam wino bezalkoholowe i moge pić z jeszcze wieksza przyjemnościa.
/7 lat temu
tak jest 1 kieliszek dobrego czerwonego wina,ale nie sikacz za kilka zl. to prawdziwe lekarstwo.Mnie polecil picie wina dr.Gordon/polski lekarz z Niemiec.Od paru lat pije 1 kieliszek wieczorem do jedzenia pomimo przebytej choroby raka w roku 2OO5
POKAŻ KOMENTARZE (4)