Lampka wina na zdrowie

Jeszcze parę lat temu żaden lekarz nie odważyłby się polecić wina jako lekarstwa przeciw niektórym schorzeniom.
/ 08.06.2007 22:37
Jeszcze parę lat temu żaden lekarz nie odważyłby się polecić wina jako lekarstwa przeciw niektórym schorzeniom.

Lampka wina na zdrowie

Wraz z nadejściem do Polski mody na kuchnię śródziemnomorską, a także rozwojem badań naukowych, winny trunek powrócił do łask. Okazuje się bowiem, że jest doskonałym środkiem odstresowującym i rozluźniającym. Zawarte w napoju przeciwutleniacze niszczą wolne rodniki, tym samym zapobiegając nowotworom, a także opóźniając proces starzenia.

Spożywanie wina podczas posiłku powoduje wzmożone wydzielanie śliny i zwiększoną produkcję enzymów. To sprawia, że mamy lepszy apetyt, a substancje odżywcze są trawione szybciej. Zawarta w winie witamina C poprawia z kolei działanie systemu nerwowego.

Kardiolodzy twierdzą ponadto, że czerwony trunek jest naszym sprzymierzeńcem w walce z chorobami serca. Umiarkowane picie wina zmniejsza ryzyko zawału, lekarze zalecają jednak ostrożność – zwłaszcza osobom chorym na nadkwasotę i wrzody oraz cukrzykom. Uwaga – przedawkowanie „winnego lekarstwa” oprócz innych szkód na zdrowiu, spowoduje silny ból głowy!

mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/20.01.2012 12:44
Jestem pacjentka doktora Gordona z Duesseldorfu .Wydobyl mnie prawie z grobu przed siedmiu latami.Mialam raka PLUCA,doktor mnie leczyl po operacji,aby RAK nie zaatakowal dalszych ORGANÒW,no i wyszlam z tej choroby.Pije od czasu do czasu kieliszek dobrego wina z Chile,albo Argentyny,bo francuskie za drogie. Dlatego to jest prawda,jedna lampka wina jest NA ZDROWIE !! Strona dr.Gordona :www.schmerzenzentrum.de. Telefon:OO49-211-1737434O76
/06.06.2011 14:56
Zgadzam sie z tym ze lampka wina zdecydowanie nie zaszkodzi...Malo tego ja teraz polubiłam wino bezalkoholowe i moge pić z jeszcze wieksza przyjemnościa.
/31.07.2011 08:27
tak jest 1 kieliszek dobrego czerwonego wina,ale nie sikacz za kilka zl. to prawdziwe lekarstwo.Mnie polecil picie wina dr.Gordon/polski lekarz z Niemiec.Od paru lat pije 1 kieliszek wieczorem do jedzenia pomimo przebytej choroby raka w roku 2OO5
POKAŻ KOMENTARZE (4)