Ból pleców/fot. Fotolia

Konferencja "Rehabilitacja w praktyce"

7 i 8 grudnia w Wiśle odbędzie się VII Warsztatowa Konferencja „Rehabilitacji w Praktyce” pod patronatem Instytutu McKenziego. W warsztatach wezmą udział fizjoterapeuci i lekarze rehabilitacji z całej Polski.
/ 05.12.2012 15:02
Ból pleców/fot. Fotolia

W piątek, 7 grudnia w ośrodku GEOVITA w Wiśle rozpocznie się VII Warsztatowa Konferencja fizjoterapeutyczna „Rehabilitacji w Praktyce” pod tytułem „Metody neurofizjologiczne i terapia manualna w fizjoterapii dzieci i dorosłych”. W ciągu 2 dni odbędzie się 12 różnych warsztatów prowadzonych w dwóch grupach ćwiczeniowych. Tematyka dotyczyć będzie praktycznego zastosowania wybranych metod rehabilitacyjnych w profilaktyce oraz leczeniu bólów kręgosłupa, a także schorzeń neurologicznych.

Patronat merytoryczny nad konferencją objął Instytut McKenziego. Popularność metody McKenziego opiera się przede wszystkim na tym, że uczy ona pacjentów samodzielności w radzeniu sobie z różnymi rodzajami bólów kręgosłupa. Bardzo dokładna diagnostyka przed rozpoczęciem terapii pozwala jednoznacznie wskazać i wykluczyć przyczyny bólu. Dzięki temu większość dolegliwości można trwale usunąć przy zastosowaniu jedynie czynników mechanicznych: ćwiczeń samego pacjenta oraz, jeśli to konieczne, terapii manualnych. Metoda McKenziego znakomicie współgra z innymi metodami fizjoterapeutycznymi, z którymi uczestnicy konferencji będą mięli okazję się zapoznać.

Głównym sponsorem konferencji jest firma Il-tex.

Zobacz też serwis Rehabilitacja

Źródło: materiały prasowe Euro Forum/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)