Jak zwalczyć zaparcia podczas urlopu?

Zaparcia podczas urlopu to częsty problem, zwłaszcza u kobiet. Co poradzić na zaparcia? Przeczytaj!
/ 16.07.2014 15:35

Do upragnionego urlopu przygotowujemy się długo przed jego rozpoczęciem. Dalekie podróże, egzotyczna kuchnia, niczym nieograniczony harmonogram dnia. Realizujemy swoje marzenia, ale nasz organizm nie zawsze lubi tak gwałtowne zmiany w stylu życia. Nagle pojawić się mogą zaparcia. Co zrobić, by zaparcia nie zepsuły nam wypoczynku?

Jak zwalczyć zaparcia podczas urlopu?

fot. Fotolia

Dlaczego wyjazdy sprzyjają zaparciom?

Nagła zmiana środowiska, klimatu, toalety, kuchni, wody, czasu spożywanych posiłków a nawet emocje, związane z wyjazdem wpływają na pogorszenie perystaltyki jelit. Bywa, że organizm potrzebuje kilku dni, aby przywyknąć do nowych warunków, w jakich się znalazł. A przecież problemy z wypróżnianiem są ostatnią rzeczą, o której chcemy myśleć na wakacjach! Zobacz, co możesz zrobić by uniknąć tej kłopotliwej dolegliwości.

Domowe sposoby na zaparcia

Aby zwalczyć uczucie ciężkości możesz sięgnąć po domowe sposoby, np.:

  • suszone śliwki czy morele,
  • picie dużych ilości wody,
  • spożywanie dużych ilości błonnika.

Produkty te w naturalny sposób pobudzają perystaltykę jelit i zwalczają zaparcia. Choć naturalne metody są skuteczne, czasem bywają czasochłonne i ciężkie do zrealizowania. W takich sytuacjach przydatna może być pomoc z apteki.

Suplementy diety i leki na zaparcia

Pakując walizkę na wyjazd warto pomyśleć nie tylko o kremie z filtrem czy preparacie na komary, ale także o skutecznym środku przeciw zaparciom. Tego rodzaju preparaty bez problemu znajdziesz w aptekach.

Pamiętaj jednak, żeby bezwzględnie przestrzegać informacji podanych na ulotce i nie nadużywać środków przeczyszczających, traktując je raczej jako doraźną pomoc. Jeśli zaparcia powtarzają się lub są długotrwałe i uciążliwe, warto zastanowić się nad zmianą diety i stylu życia oraz wizycie u specjalisty.

Na podstawie materiałów prasowych Dulcobis

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/25.11.2017 14:32
ja staram się brać jak najmniej leków, tabletek itd. Staram się stosować zioła (herbatki ziołowe), nie biorę nigdy apapów itd. ale czasem sięgam po te czopki eva qu, staram się jak najrzadziej, ale niestety mam spore problemy z zaparciami, na tle emocjonalnym. Chodzę poza tym na jogę i medytuję, relaksuję się na wiele sposobów, bo zaparcia to tylko objaw, a nie przyczyna.
/21.07.2014 17:13
ja kiedy wyjeżdżam na wakacje, to zabieram czopki eva/qu. Chodzi o to, że po pierwsze ni trzeba ich trzymać w lodówce, a po drugie, działają juz po 15 minutach po aplikacji, nie ma więc tak, że nagle na plaży muszę lecieć do kibelka, bo inaczej będzie katastrofa.
/22.07.2014 22:21
Ale czy to jest jakoś udowodnione, że po 15 minutach te czopki działają? Są na jakiejś ziołowej, naturalnej bazie? Wyjeżdżam na urlop w przyszłym tygodniu, wolę dmuchać na zimne, zawsze tak mam, że ciężko mi skorzystać z toalety innej niż domowa.
POKAŻ KOMENTARZE (8)