Jak pozbyć się zmęczenia?

Wiele z nas zmaga się z nim nieustannie – od rana aż do uśnięcia . Zmęczenie bywa wynikiem złej diety, nieprzespanych nocy, nadmiaru stresu czy pracy, niedoborów odżywczych czy nawet psychologicznych problemów.

Wiele z nas zmaga się z nim nieustannie – od rana aż do uśnięcia . Zmęczenie bywa wynikiem złej diety, nieprzespanych nocy, nadmiaru stresu czy pracy, niedoborów odżywczych czy nawet psychologicznych problemów. I choć najlepiej oczywiście zwalczać przyczynę, podpowiadamy jak szybko poradzić sobie z apatią i ziewaniem…

Jak pozbyć się zmęczenia?

depositphotos.com
  • Muzyka – godzina z wesołymi, optymistycznymi rytmami dziennie znacząco redukuje zmęczenie – jak wynika z najnowszych studiów. Niezależnie do tego jakiego rodzaju muzyki słuchasz najchętniej podkręć głos i daj się ponieść.
  • Ukochany – jego głos i dotyk wydziela w tobie zastrzyk oksytocyny, która poprawia nastrój i odpędza stres. Jeśli więc jesteś taka zmęczona i zła, że najchętniej być mu dogryzła, raczej przygryź język i wtul się w jego ramiona… Dobry partner na pewno chętnie wykona ci także masaż stóp – trudno o bardziej relaksujący, wyciszający gest.
  • Seks – choć pozornie wyczerpujący fizycznie i nie zawsze kuszący, gdy jesteś w stanie skrajnego wyczerpania, miłość działa jak najlepsze orzeźwienie i zastrzyk energii a to wszystko za sprawą wydzielających się podczas seksu hormonów, zwłaszcza tych związanych z orgazmem. Warto się czasem przemóc…
  • Kolory – żółty i pomarańczowy to dwie barwy, które mają szczególnie pozytywne rozbudzające wibracje. Jeśli masz kłopoty z ciągłym uczuciem zmęczenia warto odmalować pokój, kupić kolorowe poduszki i zasłony, a także wyposażyć swoją garderobę w słoneczne ubrania. Od razu chce się żyć!
  • Mięta z cytryną – zapach świeżej mięty oraz cytrusów to naturalne stymulanty, które przywracają trzeźwość umysłu, redukują zmęczenie i pomagają radzić sobie ze stresem. Najlepiej wyposażyć się w olejki aromatyczne i skrapiać nimi przegub dłoni.
  • Guma do żucia – żucie gumy, zwłaszcza miętowej lub cytrusowej, nie tylko odświeża i orzeźwia ale także poprzez ruchy mięśni żuchwy pozwala rozładować stres i zwalczyć zmęczenie. Pudełeczko gum warto mieć zawsze ze sobą w torebce!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
W moim przypadku powodem przemęczenia była praca i stress. Fakt ukochany i muzyka pomagały, jednak tylko na chwilę. Od jakiegoś czasu stosuję Gold żeń– szeń complex i zniknęło przewlekłe zmęczenie, wróciła koncentracja, zwiększyła się odporność na stress, wszystko wróciło do normy. Mam nawet energii i siły niż kiedyś, nawet po 10 godzinach pracy nie mam problemu ze zmęczeniem.
/6 lat temu
Potwierdzam, szczególnie ta wersja z ukochanym:) Ze swojej strony to ostatnio czytałam artykuł o tym co jeść kiedy nie mamy energi http://vivalavita.pl/public/artykul/cozjesckiedybrakujecienergii-108.html moim zdaniem to także pomaga, bo zmęczenie to i też brak energii. Artykuł krótki i na temat. Arlinka81
/6 lat temu
Ciekawe :)