Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nic innego, jak małe brodawki pojawiające się na skórze. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Można usuwać je specjalistycznymi metodami w gabinetach dermatologicznych, lecz istnieje również szereg domowych metod, jak pozbyć się kurzajek.

Kurzajki to nic innego, jak małe brodawki pojawiające się na skórze. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Można usuwać je specjalistycznymi metodami w gabinetach dermatologicznych, lecz istnieje również szereg domowych metod, by pozbyć się kurzajek.

Domowe sposoby na kurzajki

 

Kurzajki można usuwać przez wymrażanie, wypalanie laserem lub igłą elektryczną. Takie zabiegi wykonać można u lekarza dermatologa. Oczywiście również w aptece dostaniemy wiele środków, które pomogą pozbyć się kurzajek, warto jednak spróbować naturalnych i niedrogich sposobów, za pomocą których skutecznie i bezboleśnie pozbędziemy się uciążliwych i nieestetycznych brodawek na skórze.

Oto kilka domowych sposobów na kurzajki:

  • Czosnek. Przeciwirusowe działanie czosnku nie tylko wspomoże leczenie przeziębienia czy grypy, ale również przyspieszy gojenie brodawek. Wstarczy codziennie robić okłady ze świeżego, przeciśniętgo czosnku w zmienionym chorobowo miejscu. Spowoduje to szybsze złuszczanie i odpadnięcie brodawki. Aby nie drażnić zdrowych partii skóry, zabezpiecz okolice brodawki wazeliną.
  • Witamina C. Rozgnieciona tabletka, wymieszana z odrobiną wody, przykładana do brodawki, przyspieszy jej wyschanie, a przez co doprowadzi do szybszego zagojenia zmiany chorobowej.
  • Ocet. Również okłady z octu przyspieszą leczenie brodawki. W tym celu należy nasączony octem wacik przykładać do kurzajki i zaklejać plastrem. Taki kompres należy stosować co najmniej przez 1-2 godziny dziennie.
  • Mlecz, czyli mniszek pospolity. Mleczny sok zawarty w łodydze mniszka wyciśnięty wprost na brodawkę, delikatnie podrażni chorą okolicę i pobudzi układ immunologiczny do walki z wirusem.
  • Skórka z cytryny przykładana do kurzajki zahamuje jej wzrost.
  • Olejek z drzwa herbacianego stosowany jako środek do smarowania kurzajek (kilka razy dziennie) przyspieszy gojenie brodawek.
     

Fot. Depositphotos

Źródło:  "1001 rad dla zdrowia", Reader's Digest, Warszawa 2008.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/rok temu
Kurzajki są okropne, czasami bardzo szpecące . Ja zawsze wstydziłam się ich strasznie! Aż wkoncu wybrałąm się do Centrum Podologicznego w Łodzi, gdzie skutecznie usunięto mi kurzajki, od tego momentu mam dużo większy komfort.
/4 lata temu
Wilczomlecz ogrodowy , wilczomlecz sosnka ew inne wilczomlecze... ich biały sok wypala znamiona w tym kurzajki - jest toksyczny ! Ale pomaga nawet na skórne zmiany przedrakowe. Na kurzajki też działa. Warto jeszcze sok z jaskółczegoziela - ew najpier jaskółcze a na to wilczomlecz - aa wilczomlecz bardzo ale to bardzo podrażnia błony śluzowe - wiec niebrać tego do ust pod żadnym pozorem oraz nie zatrzeć sobie oczu czy miejsc intymnych - przy zatarciu oczu możliwa nawet ślepota. TO trujące zioło jest wyąćznie dla ludzi rozśądnych. Z jakółczym zielem nie ma tego problemu... mozna nawet pić herbaty po jego ususzeniu ( nadmiar i notoryczne stosowanie herbaty z jaskółczego ziela może jednak niszczyc wątrobę)
/5 lat temu
Mi tam tez żadne domowe sposoby nie pomagały, zioła, maści i inne cuda, dopiero jak porządnie zamroziłam, kurzajki zniknęły raz na zawsze.
POKAŻ KOMENTARZE (6)