POLECAMY

Choroby serca u mężczyzn

Jak pokazały wyniki badań, aż 80% mężczyzn nie wie, jaki jest prawidłowy poziom cholesterolu, a 69% nie widzi potrzeby badania jego poziomu. Zaledwie co dziesiąty mężczyzna i tylko co piąta kobieta przyznaje się do profilaktyki cholesterolowej, co więcej: połowa ankietowanych kobiet i mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji podwyższonego cholesterolu. Wiele osób w ogóle nie wie, jak można chronić serce - aż 1/3 respondentów nie przejmuje się kondycją serca i nie dba o nie w żaden sposób.
Jak pokazały wyniki badań, aż 80% mężczyzn nie wie, jaki jest prawidłowy poziom cholesterolu, a 69% nie widzi potrzeby badania jego poziomu.
Zaledwie co dziesiąty mężczyzna i tylko co piąta kobieta przyznaje się do profilaktyki cholesterolowej, co więcej: połowa ankietowanych kobiet i mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji podwyższonego cholesterolu. Wiele osób w ogóle nie wie, jak można chronić serce - aż 1/3 respondentów nie przejmuje się kondycją serca i nie dba o nie w żaden sposób.

Mamy tu do czynienia z pewnego rodzaju dysonansem pomiędzy tym, co robimy dla zdrowia, a co powinniśmy robić. Przykładowo: mimo, że prawie 40% mężczyzn wskazuje na otyłość jako jeden z podstawowych czynników niewydolności serca, niewielu z nich zwraca uwagę na swoje nawyki żywieniowe. Dlatego odpowiedzialność za kondycję męskich serc spoczywa na paniach. Kobiety troszczą się o stan zdrowia - swój i najbliższych, stosują odpowiednią dietę i częściej niż mężczyźni prowadzą aktywny tryb życia
– mówi mgr Jadwiga Przybyłowska z Instytutu Flory.

Wbrew stereotypowemu myśleniu, że na choroby układu krążenia zapadają przeważnie mężczyźni po 50. roku życia, problem ten dotyczy coraz częściej młodych, aktywnych zawodowo mężczyzn. Szybkie tempo pracy, stres, brak aktywności ruchowej, niewłaściwe nawyki żywieniowe – to główne przyczyny dolegliwości „sercowych”. Eksperci Instytutu Flory zwracają uwagę, że właściwa dieta jest szczególnie istotna w okresie zimowym, kiedy na rynku świeże owoce i warzywa są trudno dostępne, a aktywność fizyczna spada. Kiedy na dworze jest zimno, oczywistym jest że nasz organizm potrzebuje większej ilości energii – uważajmy jednak, żeby nie spożywać zbyt wielu tłustych i smażonych potraw, bo może to mieć katastrofalne skutki dla kondycji naszego serca. W tym właśnie okresie powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na ograniczanie spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych, czyli głównie pochodzenia zwierzęcego, a zwiększenie spożycia dobrej jakości tłuszczów roślinnych. Właściwa dieta pomoże nam w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, co z kolei będzie miało korzystny wpływ na kondycję naszych serc.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/12 lat temu
ehh to smutne ale prawdziwe...faceci w ogóle udają ze problemy zdrowotne to ich nie dotyczą. Myślą ze jak teraz są zdrowi to już tak zawsze będzie. Ciężko było mi przekonać mojego Miśka, żeby zaczął dbać o siebie - wcześniej trudno go było wyciągnąć z przed telewizora..Teraz też nie jest idealnie ale przynajmniej chodzi ze mną na basen i oduczył się jedzenia tych paskudnych fast foodów!!!
/12 lat temu
Chyba ty gotujesz w domu??? No to rób mu smaczne jedzonko z niska ilością cholesterolu , rób kanapeczki z Florą, zobaczysz ze będzie to wolał niż fast foody
/8 lat temu
Drogie Panie, leniwi mężczyźni to faktycznie problem. Sam coś o tym wiem, bo większość moich kumpli z podziwem patrzy na moje granie w tenisa (3 razy w tygodniu) i jogging co rano. Z podziwem - nie znaczy, że jestem w stanie któregoś z nich wyciągnąć, żeby pobiegał ze mną... niestety. Jeśli zaś chodzi o serce - ja zapobiegawczo stosuję preparat, który polecił mi mój trener - nazywa się NorthCardio. Działa pozytywnie zarówno na sam mięsień sercowy jak i na poziom złego cholesterolu we krwi. Jeśli byście skłoniły swoje Miśki do większej aktywności - warto zadbać wcześniej o wzmocnienie serca, bo to najczęściej wysiada jako pierwsze.
/12 lat temu
ja mojego meża karmię flora pro.activ - przynajmniej jedno cos zdroew zje w ciągu dnia, bo tak to tylko czipsy i piwko
POKAŻ KOMENTARZE (1)