Lampa w kształcie wielkanocnego jaja - krok po kroku

Ażurowa, ozdobna lampa w kształcie wielkanocnego jaja to doskonały pomysł na dekorację świąteczną. Przygotowanie jej wymaga wysiłku, ale z naszymi wskazówkami krok po kroku, dasz sobie radę z tym zadaniem.
/ 18.03.2013 13:40

Ażurowa lampa w kształcie wielkanocnego jaja - krok po korku

W okresie Wielkanocy stylowe dekoracje pomogą wprowadzić świąteczny nastrój w twoim domu. Wielkanocne jajo, które przywodzi na myśl kruche i delikatne francuskie koronki macramé, to wyjątkowo elegancka ozdoba. Puść wodze wyobraźni i zaprojektuj wzór, który zachwyci twoich gości.

Krok 1:

Będziesz potrzebować wydmuszki strusiego jaja. Na początek przyklej taśmę maskującą wokół osi jaja. Będzie to znacznik, który pomoże Ci narysować symetryczny wzór.

Krok 2:

Narysuj wybrany wzór ołówkiem na skorupce jaja. Dla ułatwienia możesz naszkicować go wcześniej na kartce papieru.

Krok 3:

Weź narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000 i frez Dremel 150. Możesz nimi nawiercić mniejsze otwory według narysowanego na skorupie jaja wzoru. Nie spiesz się, pracuj tak, aby skorupa nie pękła.

Krok 4:

Aby wywiercić większe otwory twojego ażurowego wzoru, zastąp frez 150 frezem szybkotnącym 192.

Polecamy: Stoły wielkanocne - modne aranżacje

Krok 5:

Wywierć otwór w podstawie skorupy. Używając pistoletu do klejenia Dremel 930, zamocuj w środku wydmuszki lampkę LED. Ciepłe światło lampki podkreśli koronkową delikatność stworzonego przez ciebie wzoru. Gotowe jajo możesz przewiązać ozdobną wstążkę.

Zamiast wzoru symetrycznego możesz ozdobić jajo wzorem spiralnym. W tym celu oklej jajo spiralnie za pomocą taśmy maskującej. Aby uzyskać równomierne odstępy, zacznij oklejać jajo od góry do dołu, zachowując odległość 3 cm między pasami taśmy.

Gotowy projekt

Wzór z dużymi otworami

Wzór z małymi otworami

Propozycja aranżacji

Zobacz także: Białe dodatki na wielkanocny stół