Jak wygląda pomiar składu ciała u dietetyka?

Jesteś ciekawa, jak wygląda analiza składu ciała w gabinecie dietetycznym? Sprawdź! Całość badania przybliży ci dietetyk kliniczny Sylwia Leszczyńska.

Tak wygląda pomiar składu ciała u dietetyka!

Pomiar składu ciała i jego analiza... po takich słowach niejednemu z nas włosy staja dęba, a stres dopada nawet największe zakamarki naszego organizmu. Na czym polega owo badanie? Czego na jego podstawie możemy się dowiedzieć?

Otóż często nasze ciało - choć może wydawać się zdrowe - skrywa tajemnice, do których nie mamy dostępu. Aby lepiej poznać jego parametry, dietetycy zanim przepiszą dietę, przeprowadzają analizę składu ciała. To właśnie na jej podstawie dobierają indywidualny jadłospis, idealnie przystosowany do potrzeb naszego organizmu.

Zobacz, jak to wygląda!

Film został nakręcony w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita. Odwiedź stronę również na Facebooku!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
O Analizie Składu Ciała dowiedziałam się w Skarabeusz Łódź. Dzięki temu salonowi poznałam swój problem i przystąpiła do jego redukcji poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę.
/2 lata temu
U dietetyka w Profemedzie byłam 3 razy - na pierwszej wizycie szczegółowy wywiad z pomiarami ciała, ustalenie diety i wskazówki żywieniowe, kolejne 2 wizyty kontrolne z poradami i mierzeniem. Jestem bardzo zadowolona w tym przypadku z usług Profemed. Nie miałam problemu z umówieniem wizyty i lekarz profesjonalista.