Kolorowe buty ślubne

Kolorowe buty ślubne stają się coraz modniejsze. Intensywny kolorystyczny akcent jest przeciwwagą dla bieli sukienki. Kontrast jest spory, a efekt przykuwa uwagę. Jeśli nie jesteś aż tak odważna, możesz postawić na beż lub odcienie cieliste i pastelowe. Czerń i granat są zarezerwowane raczej dla wysmakowanych elegantek ślubnych. Zdecydowałabyś się na buty ślubne w kolorze?
/ 24.08.2012 09:57

Jeśli chcesz, by twoja stylizacja ślubna nie była banalna, a interesująca - postaw na kolorowe buty. Ta ślubna rewolucja modowa przyszła do nas jak zwykle z USA. To tam zaczęły się kolorowe szaleństwa i różne zestawienia. Kolorowe buty w tym samym kolorze, co krawat pana młodego lub jego skarpetki czy kamizelka albo suknia druhny. U nas nieco spokojniej, wolniej, ale jednak trend kolorowych butów staje się coraz bardziej widoczny.

Kolorowe buty ślubne

Zobacz też: Sukienka na ślub cywilny taka jak do kościoła?

Oczywiście nie powinno wybierać się czarnych, granatowych czy brązowych butów, ale każdy z kolorów tęczy jest dozwolony. Najczęściej wybierane kolory butów ślubnych to czerwień, fiolet, amarant, róż i modry. Zdarzają się też turkusowe i pomarańczowe, czy modne w tym sezonie żółte. Wszystko zależy od pomysłu panny młodej.

Kolorowe buty ślubne

Wybór kolorowych butów do sukni ślubnej to też przede wszystkim czysta ekonomia ślubnych wydatków. Czerwone czy fioletowe buty będą nam służyć przez następnych kilka lat. Nie ograniczają nas zakupy w ściśle określonych sklepach dostępnych butów ślubnych. Buty kolorowe są też po prostu tańsze.

Kolorowe buty ślubne

Możemy wybrać takie, które chcemy, a nie takie, które są. Temat butów ślubnych od lat spędzał pannom młodym sen z powiek. Nie dość, że bywały ogólnie niedostępne, to forma i kształt nie zawsze były tym, czego panna młoda szukała.

Kolorowe buty ślubne

Zobacz też: Sukienki na ślub i wesele - Ana Torres 2013

Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie butów? Na pewno na materiał. Najlepiej, gdyby były to buty eleganckie, z satyny, lakierowanej lub nabłyszczanej skóry albo delikatnego zamszu. Są i zdania, że zamsz nie jest odpowiedni. Wybór zostawmy jednak pannie młodej.

Kolorowe buty ślubne

Szaleństwo kolorów butów powinno być kontrolowane, nie należy przesadzić z ilością dodatków w kolorze. Kolor butów może pasować do rękawiczek, paska, biżuterii bądź bukietu. Pamiętajmy, by zachować umiar - zbyt duże szaleństwo może pachnieć tandetą.

Kolorowe buty ślubne

Zobacz też: Nietypowe sukienki ślubne Elsa Gary 2012

Długość sukienki również powinna być odpowiednia. Aby dobrze wyeksponować kolorowe buty, wymagana jest długość 7/8, sukienka krótka lub asymetryczna. Suknia ślubna nie może przykrywać butów. Zakryte czy odkryte palce? Przyjęło się, że palce butów do ślubu powinny być zakryte. Jednak coraz więcej panien młodych wybiera buty z odkrytymi palcami. I bardzo dobrze! Pięknie zadbane nogi i paznokcie dodają Pannie Młodej kobiecości.

Kolorowe buty ślubne

Zobacz też: 20 niezbędnych rzeczy w dniu ślubu

Co z uwagami mamy, gości weselnych i przyjaciółek? Z mamą należy się liczyć, ale wybór należy pozostawić sobie. Gośćmi i przyjaciółkami należy się zbytnio nie przejmować. Grunt to czuć się piękną dla samej siebie w najważniejszym dniu swojego życia!

Kolorowe buty ślubne

Autor: Magdalena Barska/abcslubu.pl
Fot. Ela i Michał Barteczko

Źródło: Materiały prasowe abcslubu.pl